Crakers Pizza çalışanları direndi: İşveren haklarını ödemeyi kabul etti

Crakers Pizza çalışanları direndi: İşveren haklarını ödemeyi kabul etti

Direnen Crakers Pizza çalışanları, işveren tarafından haklarının ödeneceği sözünü aldıklarını duyurdu.

Crakers Pizza’da çalışan Gülistan isimli işçi sosyal medyada yaptığı açıklamada Eylül 2020'den bu yana maaşını alamadığını duyurmuştu. Bu paylaşımın ardından çok sayıda Crakers Pizza çalışanı da aylardır maaşını alamadığını belirten paylaşım yaptı. 

Yetkililer uzlaşma ve alacakları ödeme talebinde bulundu

İşçi Kadın Meclisleri Crakers Pizza Komisyonu koordinasyonunda, haklarını alamadıkları için bir dayanışma başlatan işçilerin bir hafta süren mücadelesi neticesinde Crakers Pizza marka yetkilileri, uzlaşma ve alacakları ödeme talebinde bulundu. 

dosya-008.jpeg

Crakers Pizza çalışanları, yetkililerinin haklarını ödemeyi kabul ettiklerini ve haklarını almak için mücadeleye devam edeceklerini şu sözlerle duyurdular: 

"Bir haftada işçi arkadaşlarımızla birlikte büyüttüğümüz bizi burada bir araya getiren mücadelemiz neticesinde Crakers Pizza marka yetkilileri, dün uzlaşma ve alacakları ödeme talebi ile bize ulaştılar. İşçilerin haklarını ödemeyi kabul ettiklerini belirttiler. İşçi arkadaşlarımızın alacaklarının ödeneceği sözünü almış bulunuyoruz. Görüşmeler en kısa sürede başlayacak ve işçi arkadaşlarımızın da bulunduğu masalarda gerçekleştirilecek. Bunu da bugün burada sizlerin nezdinde tüm kamuoyuna duyuruyoruz. Bu kabul işçi arkadaşlarımızın inancıyla, örgütlülüğümüzle, mücadelemizle kazanılmıştır. Sanılmasın ki burada bırakıyoruz. Her bir işçi arkadaşımız hakkı olan son kuruşu alana kadar bu mücadelede birlikteyiz. Bugün nasıl buradaysak, yarın da görüşmelerde olacağız.

Hiçbir işçi arkadaşımız, hiçbir Crakers Pizza işçisi arkadaşımız asla yalnız yürümeyecek! İşçi Kadın Meclisleri."