"Bunun adı vicdansızlık"

Bursa’nın Gündoğdu mahallesi mevkiinde ormanlık alana evsel atık ve moloz dökülüyor. Yapılan doğa katliamı köylüler tarafından tepki çekti. Konuya ilişkin konuşan Muhtar Savaş Özkan, yaşananları ‘vicdansızlık’ olarak tanımladı.

Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesine bağlı Gündoğdu mahallesinde bulunan ormanlık alanda altı farklı noktaya moloz ve evsel atık döküldü. Yapılan doğa katliamı dronelarca havadan görüntülendi. Bahsi geçen evsel atıklar arasından çıkanlar ise şaşkınlık yarattı. Atıkların arasında koltuk, buzdolabı, ayakkabı gibi eşyalar olduğu fark edildi.

Mahalle Muhtarı Savaş Özkan, molozların ve evsel atıkların gece geç saatlerde getirilip döküldüğünü belirtti. Özkan, “Süreç 5-6 yıl önce başladı. Herkes çöpleri köylülerin attığını söylüyor ama köylülerimiz atmıyor bunları. Bu ormanlar bizim. Bunlar şehir içinden gelen molozlar. Köylüler her gördüğünde arayıp ihbar ediyor” diye konuştu.

Zeytinlik araziye de çöp boşaltıldığını belirten muhtar, cezai işlem uygulanmasını isteyerek “Bunun adına vicdansızlık diyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye