Bilim Kurulu Üyesinden seyahat kısıtlaması açıklaması

Bilim Kurulu Üyesinden seyahat kısıtlaması açıklaması
Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer, koronavirüs tedbirleri kapsamında seyahat kısıtlamasının tekrar gelebileceğini ifade etti.

Son kısıtlamaları değerlendiren Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer, kısıtlamaların vaka sayıları üzerindeki etkisini 10 gün görebileceğimizi söyledi.

Prof. Dr. Tezer şöyle konuştu:

"10 gün sonra vaka sayılarımız, ağır hasta sayımız artmaya devam ediyorsa tekrar değerlendirmek kaçınılmaz olacaktır. Mayıs-nisan aylarında hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamaları olmuştu. Daha toplu halde kısıtlamalar birçok alanda gerçekleşmişti. Bu uygulamalar neticesini vermezse tekrar onlar gündeme gelecektir."

Önümüzdeki günleri görmek lazım ifadesinde bulunan Prof. Dr. Tezer, seyahat kısıtlamasını işaret ederek, "Sayın Sağlık Bakanı'nın ifade ettiği gibi aslında tüm Türkiye'de vakalar var, belli bölgelerde daha az var; ama belli bölgelerde büyük şehirlerde özellikle vaka artışlarının olduğunu biliyoruz. İstanbul gibi, İzmir gibi, Bursa gibi bu bölgelerden başka bölgelere vaka geçişlerinin olmaması açısından elbette ki kısıtlamalar tekrar ilk günlerde yapıldığı gibi değerlendirilebilir; ama önümüzdeki günleri görmek lazım. Mevcut alınan önlemlerle vaka sayıları azalıyor mu görerek bunlara karar vermek lazım" dedi.

Etiketler :