Bekir Coşkun son yolculuğuna uğurlandı

Bekir Coşkun son yolculuğuna uğurlandı

Ankara'da, hayatını kaybeden gazeteci Bekir Coşkun'un (75) cenazesi, düzenlenen töreninin ardından Şanlıurfa'ya gönderildi.

Uzun süredir kanser tedavisi gören gazeteci yazar Bekir Coşkun, önceki gün hayatını kaybetti. Coşkun için Bilkent Doğramacızade Ali Sami Paşa Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekilleri Özgür Özel ile Engin Özkoç, "memleket hareketi" başlatan CHP eski Yalova milletvekili Muharrem İnce, çok sayıda gazeteci ile Bekir Coşkun'un eşi Andree ve oğlu Tolga Coşkun ve sevenleri katıldı. Kılıçdaroğlu, Coşkun'un eşi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Tabutun önüne Coşkun'un son alarak yazılarını yazdığı Sözcü Gazetesinin "Güle güle Bekir abi" manşetli son sayısı konuldu. Namazın ardından Coşkun'un eşi ve yakınları tabuta sarılarak vedalaştı. Coşkun'un cenazesi, sevdiklerinin "Uğurlar olsun" sözleri ve alkışları eşliğinde Şanlıurfa'ya gönderildi.

Bekir Coşkun kimdir?

1945 yılında dünyaya gelen Bekir Coşkun, Ankara'da Yüksek Gazetecilik Okulu'ndan mezun olarak 1974 yılında foto muhabiri olarak mesleğe başladı. Günaydın, Sabah, Hürriyet, Habertürk, Cumhuriyet gazetelerinde görev yapan Bekir Coşkun, son olarak Sözcü Gazetesi'nde yazılarını kaleme alıyordu.