Banu Alkan: Kültür Bakanı olabilirim

Banu Alkan: Kültür Bakanı olabilirim

Banu Alkan, Posta gazetesine verdiği röportajda "Sanayi Bakanı olamayacağıma göre! Sanatla ilgili olarak Türkiye’yi dünyayla birleştirmek isterdim. Sanatçı olduğum için bu bakanlığa yakıştırıyorum kendimi" dedi.

Banu Alkan, Bülent Ersoy ile yeni bir projeye başladığını da duyurdu. Ancak Alkan, projeyi açıklamasının doğru olmayacağını ifade etti. 

Bir süredir sinema ve dizilerde olmayan Alkan şöyle dedi: "Ben iki dizi yaptım ve bir daha da dizi yapmam. Çok önemli projeler geldi de yapmadım. Çünkü ben özgür bir insanım. Seyahatlerimi engelliyorsa dizi çekemem. Zaten setlere koşmaktan genç kızlığımı yaşayamadım. Şimdi genç kadınlığımı yaşıyorum. Zaten şöhretin en zirvesine çıktım. Bugün ölsem yüzyıl raflarda olurum. İmzamı çoktan attım. Filiz Akın, 40 yıldır çalışmıyor ama hala Filiz Akın."

Kültür Bakanı olmak istediğini de söyleyen Banu Alkan şu ifadeleri kullandı: 

"Çünkü benim yapabileceğim bakanlık o. Sanayi Bakanı olamayacağıma göre! Sanatla ilgili olarak Türkiye’yi dünyayla birleştirmek isterdim. Sanatçı olduğum için bu bakanlığa yakıştırıyorum kendimi. Başka bir siyasi söylemim olamaz. Ben herkesin yıldızıyım. Mutlaka toplumsal olaylara parmak basabilir bir sanatçı ama bazılarını kırabilir."