Altan Karındaş son yolcuğuna uğurlandı

Altan Karındaş son yolcuğuna uğurlandı

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Sinema oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Altan Karındaş bugün toprağa verildi.

Marmaris Belediyesi İkinci Bahar Sosyal Tesisi’nde kalan ve bir süre önce koronavirüs salgını nedeniyle ilçenin kırsal Turunç Mahallesi’ndeki bir eve taşınan Altan Karındaş, buradaki evinde 13 gün önce aniden rahatsızlandı. Muğla Sıtkı Koçman Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Karındaş, tedaviye alındı. Karındaş, doktorların müdahalesine rağmen 6 Mart sabahı yaşamını yitirdi. Karındaş’ın yapılan otopsinde ölüm nedeni çoklu organ yetmezliği olarak belirtildi.

Karındaş için bugün ikindide Armutalan Mahallesi’ndeki Armutalan Camii’nde, pandemi kurallarına uygun şekilde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris Belediye Başkan Yardımcıları İhsan Öztürk ve Burak Demirtaş, sinema ve tiyatro oyuncusu Selma Sonat ve yaşamını yitiren Karındaş’ın mahalleden dostları katıldı.

Usta oyuncu Altan Karındaş’ın ‘Evladım’ dediği ve tüm defin işlemlerini kendisinin yapmasını vasiyet ettiği Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy cenaze törenindeki konuşmasında, “Sayın büyüğüm ile sürekli görüşürdük. Pandemi sonrası telefonla görüşmeyi sürdürdük. Bana, ‘Sen benim evladımsın, yerin çok başka’ derdi. Huzurevinde ve eve çıktığında hep görüştük. İlahi takdir. Bugün bana vasiyet ettiği son görevimi yerine getiriyorum. Çok üzgünüm mekanı cennet olsun, sevenlerine sabır dilerim” diye konuştu.