AKP'de çatlak sesler: Öyle yukarıyı yalamakla, aşağıyı da ezmekle olmaz

AKP'de çatlak sesler: Öyle yukarıyı yalamakla, aşağıyı da ezmekle olmaz

Süleyman Özışık'ın YouTube programında AKP'deki ilçe başkanlığı atamalarını değerlendiren Sadık Albayrak, "Öyle yukarıyı yalamakla, aşağıyı da ezmekle ‘ben burada kralım, istediğimi atarım’ diye güç hegomanyası kurarsan İstanbul’da kaybedersin" dedi.

Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık kendi YouTube hesabı üzerinden yaptığı 'Doğrusu Ne?' programında AKP İstanbul’da tuhaf atamalar olduğunu dile getirdi. Yayına konuk olan Yeni Sadık Albayrak ile AKP’deki atamaları değerlendiren Özışık, durumu ‘tuhaf işler’ olarak niteledi.

AKP İstanbul’daki atamaları eleştiren Özışık, 3 ayrı il başkanının daha önceki tweetleriyle ilgili yaptıkları eleştirileri yineledi ve bunun sonucunda Beşiktaş İl Başkanlığına atanan Bahriye Tülin Hattat’ın onurlu bir şekilde istifa ettiğini söyledi. Diğer iki ilçe başkanının istifa etmemesine tepki gösteren Özışık, “Kadıköy İlçe Başkanı Fatih Kaya bana bir mesaj göndermiş ve nasıl hizmetler yaptığını anlatmış fakat ben hizmet göremedim” dedi. 

b9a72bad-7989-4e38-a052-112c88b06a1d.jpeg

Beyoğlu İlçe Başkanı Abdullah Enes Özkan’ın görevine devam edeceğini söyleyen Özışık, Özkan’ın Erdoğan hakkında “Erdoğan artık bir istikrarsızlık unsuru” yazan Emre Uslu’ya “Eseriniz abi vebaliniz büyük” yanıtı hatırlattı ve tepki gösterdi. 

44cf17a3-d9c7-49e3-83e2-3fb1dda4bb01.jpeg

"Öyle yukarıyı yalamakla, aşağıyı da ezmekle olmaz"

Sadık Albayrak şunları söyledi: 

"2023’te ne olacak? Şu da beni ilgilendiriyor, burası Cumhur İttifakı’ndan önce kaç oy alıyordu, şimdi kaç oy alıyor? Yarı yarıya düşmüş abi neredeyse. ‘Kadıköy'ü alamayacağız’ diye sen gevşek gevşek adamları oraya yöneteci yaparsan, o adam da gider milletin yanında sağında solunda kucağında resim çektirir. Sosyal medyasında alay konusu olur. Fatih Kaya, iyi bir adammış, tamam. Bizim derdimiz Fatih Kaya’yı başkan yaptırmamak değil ya da başkasını yaptırmak değil. Ya diyoruz ki, tabandan inanılmaz derecede bir seslenme var. ‘Duyun sesimizi’ diyorlar. Bize başkan olarak yapacağın adam; burada oturan, liderlik meziyetleri olan, lokomotif olan, Kadıköy’de bizim oyumuzu artıracak ki İstanbul’u rahat alasın. Ya sen her yerde oyunu yarıya düşen adamı getirip ilçe başkanı yaparsan burada bir problem var. Bunu yapan insanlar korumasız, şoförsüz şu Marmaray’da dolaşsalar, şehir hatlarına binseler anlayacaklar. Şu insanları bi gözlemleseler, ilçelere yöneticilere değil hiç tanınmayan insanları bir gönderseler o zaman anlayacaklar. Ya arkadaş biz herhalde anlatamıyoruz bazı şeyleri. 

Hâlâ anlatamadık. Yöneticiliğin bir meziyeti vardır. Öyle yukarıyı yalamakla, aşağıyı da ezmekle ‘ben burada kralım, istediğimi atarım’ diye güç hegomanyası kurarsan İstanbul’da kaybedersin."

 

Gündem