Akkuyu nükleer santral inşaatında işçiye başka, yöneticilere başka koronavirüs tedbirleri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Akkuyu nükleer santralinin inşaatında yöneticilerin ve işçilerin yemekhanelerinin videolarını paylaştı. Görüntülerde koronavirüs tedbirleri açısından çifte standart göze çarpıyor.

Koronavirüs salgını sürecinde işçilerin mağduriyetleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Birçok fabrikada, atölyede, şantiyede ortaya çıkan ve salgın koşullarının hiçe sayıldığı görüntülere bir yenisi de Akkuyu nükleer santral inşaatından geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, sosyal medya hesabından işçilere farklı, yöneticilere farklı önlemler alınan görüntüleri paylaştı ve çifte standartı gözler önüne serdi. Öztunç, statü farkı gözetilerek yapılan uygulamayla ilgili olarak “Bu görüntüyü kabul etmiyoruz. Ey Sağlık Bakanı ey Cumhurbaşkanı bu görüntünün müsebbibi olan nükleer santral yönetimine ceza kesecek misiniz?" ifadelerini kullandı.

Görüntülerle ilgili ANKA’ya konuşan Öztunç, “İşçinin canı can değil mi? Yani yöneticinin canı can, işçininki mi can değil. Sokaklara caddelere girişte HES kodu uygulaması başlatan, hafta sonları sokağa çıkma yasağı ilan eden, 2 tane müşteri yan yana oturması diye lokantaları, restoranları kapatan hükümet bu görüntüye ne cevap verecek?"  ifadelerini kullandı.

Emek