ABB'den yeni hizmet: 100 liraya kiralık daire

ABB'den yeni hizmet: 100 liraya kiralık daire

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mamak Eserkent Sosyal Konutları'nı yenileyerek aylık geliri 3 bin lira altında olan 65 yaş üstü ve yeni evli çiftlere 100 lira bedel ile kiralayacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mamak ilçesindeki Eserkent Sosyal Konutlarının yenilenerek geliri 3 bin liranın altında olan 65 yaş üstü yurttaşlar ve yeni evli çiftlere aylık 100 liradan kiraya verileceğini açıkladı. ABB'den yapılan açıklamada, kura çekimlerinin 10 Şubat'ta yapılacağı ifade edildi. 

Başvurunun koşulları arasında ise, aylık gelirin 3 bin lirayı geçmemesi gerektiği, eşlerin üzerinde herhangi bir gayrimenkul olmaması şartının arandığı ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma koşulunun olduğu ifade edildi. 

Mamak Eserkent Sosyal konutları için vatandaşların, "https://www.ankara.bel.tr/genel-sekreter/genel-sekreter-yardimcisi/ozel-projeler-ve-donusum-dairesi-baskanligi/mamak-eserkent-sosyal-tesislerinde-tahsis-islemleri" internet adresi üzerinden form doldurması ya da Özel Projeler ve Dönüşüm Daire Başkanlığı 18 numaralı bankosundan başvuru yapabilecek.