A Haber krizi fırsata çevirdi

A Haber krizi fırsata çevirdi

Koronavirüs tedbirleri sonrası borçlarını ödeyemeyen esnaf kepenk kapatıyor. A Haber ise "Restoranlardan yeni hamle" başlığıyla krize ilginç bir yorum getirdi...

Yeni koronavirüs tedbirleri geçtiğimiz cuma günü başladı. Bu kapsamda kafe ve restoranlar paket servis hariç hizmetlerini askıya aldı.

Koronavirüs salgını sürecinde birçok esnaf kepenk kapattı ve iflas etti. Dün Halk TV’de Deniz Gez’e konuşan İstanbul Kıraathaneler Odası Başkanı Serdar Erşahin, yalnızca İstanbul’da 300’e yakın kıraathanenin kepenk kapattığını söylemişti.

"Esnafın kredileri ödeme şansı yok"

Esnafın kredilerini ödeme şansı olmadığını vurgulayan Erşahin, “Şimdi yine kapatıldık ama ne zaman açılacağımız da belli değil” diye konuştu.

A Haber'den ilginç yorum

A Haber’den ise bu duruma ilginç bir yorum geldi. “Restoranlardan yeni hamle” başlığıyla internet sitesinde yayımlanan haberde, yüksek kira ödeyen işletmelerin mekanlarını kapatarak farklı noktalarda daha butik alanlar açarak paket servise yöneldiklerini öne sürdü.

ekran-resmi-2020-11-22-09-55-40.png

Haberde somut örnek yok

Restoranların yüksek kiralardan ‘kurtularak’ farklı noktalarda iş hacmini yükselttikleri iddia edilen haberde, herhangi bir somut örneğe yer verilmedi