57. Antalya Altın Portakal ödülleri sahiplerini buldu

57. Antalya Altın Portakal ödülleri sahiplerini buldu

Antalya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

Sunuculuğu Şevval Sam ile Yekta Kopan'ın yaptığını ödül töreninde, koronavirüs tedavisi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in geçen yıl yaptığı konuşma izletildi.

Gecede En İyi Film ödülü Azra Deniz Okyay'ın yönettiği "Hayaletler" filmine gitti. Filmin yapımcısı Dilek Aydın, ödülü tüm kadınlar için aldıklarını ifade etti.

Festivalin En İyi Kadın Oyuncu ödülü ise 5 oyuncuya verildi. "Çatlak" filminde rol alan Tuğçe Yolcu, Süreyya Kilimci, Elif Ürse, Gülçin Kültür Şahin ve Canan Atalay ödülü paylaştı.

Festivalin En İyi Erkek Oyuncu ödülü ise "Gelincik" filmindeki rolüyle Ahmet Mümtaz Taylan'a verildi.Ödül için herkese teşekkür eden Taylan, "Ne kadar değerli olduğunu bilecek yaştayım." dedi.

Ödül sahipleri şöyle:

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda ödül alan film ve isimler şöyle: 
En İyi Film: Hayaletler (Azra Deniz Okyay, Dilek Aydın) 
Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü: Çatlak (Fikret Reyhan, Nizam Reyhan) 
Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü: Kumbara (Ferit Karol) 
En İyi Yönetmen: Azra Deniz Okyay (Hayaletler) 
Cahide Sonku Ödülü : Asiye Dinçsoy, Betül Esener, Dudu Yetik (Dirlik Düzenlik) 
En İyi Senaryo: Tunç Şahin (İnsanlar İkiye Ayrılır) 
En İyi Görüntü Yönetmeni: Hayk Kirakosyan (Gölgeler İçinde) 
En İyi Müzik: Greg Dombrowski (Gölgeler İçinde) 
En İyi Kurgu: Ayris Alptekin (Hayaletler) 
En İyi Sanat Yönetmeni: Armen Ghazaryan (Gölgeler İçinde) 
En İyi Kadın Oyuncu: Tuğçe Yolcu, Süreyya Kilimci, Elif Ürse, Gülçin Kültür Şahin, Canan Atalay (Çatlak) 
En İyi Erkek Oyuncu: Ahmet Mümtaz Taylan (Gelincik) 
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Nalan Kuruçim (Hayaletler), Nezaket Erden (İnsanlar İkiye Ayrılır) 
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Emrah Özdemir (Hayaletler) 
Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülü: Gölgeler İçinde (Erdem Tepegöz) 
Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü: Erdem Tepegöz (Gölgeler İçinde) 
Ulusal Belgesel Film Yarışması 
En İyi Film: Maddenin Halleri (Deniz Tortum) 
Jüri Özel Ödülü: Mimaroğlu (Serdar Kökçeoğlu) 
Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması 
En İyi Film: Mamaville (Irmak Karasu) 
Jüri Özel Ödülü: Binbir Gece Masalları (Mahsum Taşkın) 
Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması 
En İyi Film: Nereye Gidiyorsun, Aida? (Jasmila bani) 
En İyi Yönetmen: Massoud Bakhshi (En Uzun Gece) 
En İyi Erkek Oyuncu: Ali Suliman (200 Metre), Salim Daw (Gaza Mon Amour) 
En İyi Kadın Oyuncu: Natasa Stork (Belirsiz Bir Süre İçin Birlikteliğe Hazırlık)


 

Kültür Sanat