10 yaşındaki çocuğa cinsel saldırı davasının ilk duruşması yarın görülecek

Ağrı'da 10 yaşındaki çocuğa cinsel saldırı bulunan Ağrı Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Şahin’in tutuklu olarak yargılandığı davanın ilk duruşması yarın görülecek.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Kasım 2020 10:12
10 yaşındaki çocuğa cinsel saldırı davasının ilk duruşması yarın görülecek

16 Temmuz'da 10 yaşındaki Ö.D’ye cinsel saldırıda bulunması gerekçesiyle nitelikli cinsel istismar suçundan sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen Ağrı Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Şahin’in yargılandığı davanın ilk duruşması yarın görülecek. Şahin'in Türk Ceza Kanununun 103. Ve 109. Maddeleri uyarınca kişiyi hürriyetten yoksun kılma ve çocuğun cinsel istismarı suçlarından 29 yıla kadar hapsi talep ediliyor.

Davayı takip etmek için Ağrı'da bulunacak olan Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği'nden yapılan açıklamada ise şöyle dendi: 

"Derneğimizin avukatlarıyla, Ağrı Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Şahin’in cinsel saldırısına uğrayan 10 yaşındaki Ö.D için 26 Kasım’da Ağrı’ya gidiyoruz. Çocukları ve kadınları yalnız bırakmayacağız."