Halk TV Canlı Yayın
Teff Tohumlu Çay İle Zayıflamak Kolay Mı ?
Teff tohumu, glütensiz tahıl olmasından dolayı, tüketildiği zaman kilo yapmadığı gibi, ayrıca daha sağlam doymanızı ve içerisinde bulunan protein, lif, kalsiyum ile birlikte sağlıklı olmanızı da sağlamaktadır. Etiyopya'nın...

Teff tohumu, glütensiz tahıl olmasından dolayı, tüketildiği zaman kilo yapmadığı gibi, ayrıca daha sağlam doymanızı ve içerisinde bulunan protein, lif, kalsiyum ile birlikte sağlıklı olmanızı da sağlamaktadır. Etiyopya'nın kuzey kısımlarında çıkan ve Afrikalı insanların teff tahılı ile yapmış oldukları ekmekleri tüketiyor olmaları, hem zayıflıklarının ve hemde buna rağmen sağlıklı olmalarının en büyük kanıtı niteliğinde. Dünyanın her yerinde olduğu gibi, ülkemizde de çok fazla bilinmeyen, ama kullananların ideal kilolarını koruduklarını biliyoruz. Bunu ise sosyal medyayı, özellikle instagramı etkin olarak kullanan ünlüler sayesinde öğrenmiş olduk. Tabii ki uzak bölgede çıkması, senede bir kez mahsul vermesi ve Etiyopya'da tüketiliyor olmasından dolayı, dünya geneline daha az teff tohumu ihraç ediliyor. Talebin çok olmasından dolayı, ürünün işlenerek Teff Tohumlu Çay haline getirilerek, talep edenlerin kullanımına sunulmuş durumda.

TEFF TOHUMLU ÇAY İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYIN !

Teff Tohumlu Çay Zayıflatıyor

Zayıflamak için kullananların oldukça fazla olduğunu bildiğimiz gibi, özellikle ünlü simaların kullanması ve bunu sosyal medya hesaplarından da paylaşıyor olmaları, bizim için aslında bir referans niteliğinde. Sonuçta Türkiye'nin en ünlü kadınlarının kullandığı Teff Tohumlu Çay, onların diyetisyenleri tarafından öneriliyor olması nedeni ile bizimde rahat bir şekilde kullanmamızı sağlıyor. Son bir kaç ay içerisinde popüler olması ise, yeni mahsulün işlenmesi ve ardından içilebilir kıvama gelmiş olmasından dolayı, halk tarafından kullanılmasıdır.

Teff Çayı İçinde Neler Var ? 

Teff tohumu bir tahıl olduğu gibi, normal şekilde pişirilerek yiyilebilir. Örneğin ekmek, makarna ya da daha basit bir şekilde buğday ile karıştırılıp, pilav olarak pişirmeniz ile birlikte, istediğiniz gibi yiyebiliriz. Ancak bunun için direk olarak tohumunu bulmanız gerekiyor ve bu şekilde tüketebiliyorsunuz. Ama Bamya çiçeği, Biberiye, Funda, Yeşil kahve, Sandalos sakızı, Kitre, Zamkı, Tarçın, Mate yaprağı, Kuşburnu, Yeşilçay, Kuinoa Tohumu, Chia Tohumu, Barut ağacı kabuğu, Aspir tohumu, Lepidyum,Mac, Kiraz meyve sapı, Limon otu, Açai ve tabii ki Teff tohumu ile birlikte, harmanlanarak Teff Tohumlu Çay haline gelmesi, hem fiyatının daha uygun olmasını ve hemde kullanımının daha kolay olmasını sağlıyor.

Teff Tohumlu Çayın Faydaları

Teff Tohumlu Çay bu özellikleri ve tam anlamı ile doğanın bizlere vermiş olduğu bir mucize olmasından dolayı, zayıflamak için en ideal ürün olarak karşımıza çıkıyor. Sağlıklı, kolay ve hızlı bir şekilde zayıflatır.

 • Metabolizmayı hızlandırır
 • İştahınızı keser
 • Daha zinde ve dinç kalmanızı sağlar
 • Vücudunuzdaki stok yağları eritir
 • Bağışıklık sistemini destekler
 • Antioksidan zenginidir
 • Tok Tutucu etkisi vardır

Teff Çayı Nasıl İçilir ?

Tahıl olarak tüketilmesi durumunda, pişirilerek yenilmesi uygundur. Ancak Teff çayı olarak tüketecekseniz eğer, rahat ve güzel bir tadımı olduğunu hatırlatalım ve buna göre sabah, öğlen, akşam yemeklerden 15 dakika önce bir bardak ılık su içerisine, bir poşet Teff Tohumlu Çay atmanız ve bunu içmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede hem tok olmanız ve hemde yüksek besinler almanız da mümkün olacak ve her hangi bir sorun ile karşılaşmayacaksınız.

 • Nurgül Yeşilçay
 • Deniz Akkaya
 • Ebru Yaşar
 • Yasemin Sakallıoğlu
 • Hande Yener
 • Seren Serengil
 • Gonca Vuslateri

Daha bir çok ünlünün de kullanmış olduğu Teff Çayı, zayıflamak ve ideal kilonuzu sağlıklı bir şekilde korumak için, yeterli olacaktır.

Teff Tohumlu Çay Resmi Sitesi

Teff çayı, özel olarak harmanlanması ve meyveler ile karıştırılmasının ardından, sunulmaktadır. Türkiye'de resmi olarak dağıtımını yapan www.tefflife.com.tr sayesinde, ürünü nerelerden alacağınızı öğrenebilir ve sizde kullanmaya başlayabilirsiniz. Teff tohumlu çay oldukça güzel bir kullanıma ve içime sahip olması nedeni ile kalsiyum, protein, lif kaynağı ile birlikte, kolay ve güzel bir şekilde tüketmeye başlayabilirsiniz