"Ümit Özdağ partiden ayrılmayı düşünmediğini söyledi"

"Ümit Özdağ partiden ayrılmayı düşünmediğini söyledi"

Cumhuriyet yazarı Orhan Bursalı, Ümit Özdağ ile yaptığı görüşmeyi Halk TV'de anlattı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem ise Özdağ hakkındaki disiplin sürecinin nasıl işleyeceğini söyledi.

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ'ın, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında FETÖ'cü suçlamasında bulunması kamuoyunda dikkat çekti. İYİ Parti yönetiminin Ümit Özdağ hakkında ne karar vereceği merak konusu olurken, Özdağ'ın da istifa edip etmeyeceği merak ediliyor.

Cumhuriyet yazarı Orhan Bursalı, Can Coşkun'un sunduğu Gündem Özel'de Ümit Özdağ ile yaptıkları telefon görüşmesini şöyle anlattı:

Özdağ beni aradı, "Siz merkez sağın tasfiye edildiğini söylüyorsunuz ama onların sayısı çok az. Asıl tasfiye edilenler biz milliyetçiler, Türkçüler oldu. Biz ayrılmayı falan düşünmüyoruz. Zaten siyaset çok parçalanmış durumda. Biz parti içinde kalacağız." dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem ise Ümit Özdağ hakkındaki disiplin sürecinin nasıl işleyeceğini ilk kez Halk TV'de anlattı.