"Ümit Özdağ için parti içi süreç başlatılacaktır"

"Ümit Özdağ için parti içi süreç başlatılacaktır"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Buğra Kavuncu hakkında FETÖ'cü suçlamasında bulunan Ümit Özdağ için parti içi sürecin başlatılacağını zannettiğini belirtti.

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ'ın CNN Türk'te Ahmet Hakan'a yaptığı açıklamalar parti içinde tepki topladı. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cü olmakla itham eden Özdağ'da 39 ilçe başkanı ortak metinle tepki gösterdi. İthamların hedefindeki Buğra Kavuncu, savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtti. 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Can Coşkun'un sunduğu Haber Masası'na bağlandı. Erdem, Özdağ'ın sözlerini şöyle değerlendirdi:

Türkiye bu iktidarın 18 yıllık yükünü yüklenemeyeceği noktada. İktidarın ve ortağının da bildiği gibi Cumhur İttifakı bir sonraki seçimi kaybedecek. Millet İttifakı ise gün geçtikçe güçleniyor. İYİ Parti son kamuoyu araştırmalarında yüzde 15 bandına oturmuş durumda. Dolayısıyla biz bunları yaşayacağımızı biliyorduk. Sayın Genel Başkanımız kamuoyu araştırmasında yüzde 14'ü gördüğünde, "Kim bilir başımıza ne gelecek?" dedi.

"Partimizdeki küskünlükleri bitiriyor"

Ümit Özdağ için parti içinde yürütülecek süreci de değerlendiren Erdem şu ifadeleri kullandı:

Sayın Ümit Özdağ partimizin milletvekilidir. Ben bir milletvekilimiz hakkında burada konuşmaktan üzüntü duyuyorum. Sayın Özdağ'ın dün akşam Ahmet Hakan'a verdiği mülakat bir demokraside tabii bir hak olan fikir ve eleştiri hakkının çok ötesinde bir tavırdır. 39 ilçe başkanımız, il başkanımız sayın Buğra Kavuncu'ya karşı yapılan bu itibar suikastine karşı disiplin kurullarımızı göreve çağırdı. Dolayısıyla partimiz bunu değerlendirecektir. Sayın Buğra Kavuncu, savcılığa hemen suç duyurusunda bulunacağını ifade etti. Partimizde de bir infial var. Partimizdeki bütün küskünlükleri de bitiriyor.

Sayın Özdağ, Buğra Kavuncu'nun akrabası FETÖ'den yargılanıyor, dedi. Farz edelim ki ceza da aldı, hukukta suçun şahsiliği ilkesi ne olacak? Buğra Kavuncu Kazakistan'da görev yaptığı sırada 2007-2010 arasında oradaki Türk İşadamları Derneği'nde başkanlık yapmış. Biz Türkiye'de 17/25 Aralık'tan sonrası için insanları FETÖ'den yargılamıyor muyuz? Cumhurbaşkanı ve Başbakanımızın, konsolosluğun üye olunmasını tavsiye ettiği derneğe üye olduğu için suçlanabilir mi? Zannediyorum ki parti içi süreç başlayacaktır. Sayın Özdağ, "Genel İdare Kurulu ve Başkanlık Divanı" gelmiş geçmiş en zayıf başkanlık divanı." diyor. Demek ki sayın Özdağ'ın içinde olmadığı başkanlık divanı zayıf oluyor. İYİ Parti, benden başka kimse makbul değildir, rejimine karşı kurulmuş bir partidir. İYİ Parti herkesi dinlemek için, bütün fikirlere saygı duymak için kurulmuş bir partidir.