YouTube kanalında skandal görüntüler: Silah çekip, adam dövdüler

Video paylaşım ağı olan ve şiddet içerikli videolar paylaşan kanal hesaplarını ‘engellediği’ yahut ‘cezalandırdığı’ bilinen YouTube’da yer alan bir kanal, skandal görüntüler paylaştı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Mart 2020 20:33
YouTube kanalında skandal görüntüler: Silah çekip, adam dövdüler

Bir milyonun üzerinde takipçisi olan, ‘Pitbull Ailesi TV’ isimli ve Türkiye’den yayın yapan kanalın paylaştığı videolardan birinde, 4 kişilik bir grubun tenha bir bölgede rastladıkları iki kişiyi video kaydına aldıkları, tepki görmeleri üzerine de köpek ve silah eşliğinde saldırdıkları görüldü.

Fikiryol'un haberine göre, Pitbull Ailesi TV isimli kanalda yer alan şiddet içerikli görüntülerin açıklama kısmına, ‘kurgu’ olduğuna dair herhangi bir ibare konulmazken, videonun bir bölümünde kanal sahiplerinden birinin “Şimdi buna da kurgu derler” gibi bir ifade kullandığı görüldü.

14 Aralık 2019’da yayınlanan görüntülerde yer alan silahın gerçek olup olmadığı bilinmemekle beraber, silahı belinde taşıyarak ‘olay’ esnasında çıkaran ve karşı tarafa doğrultan şahsın kaç yaşında olduğu da bilinmiyor. Aynı zamanda silahın ruhsatlı olup olmadığı da muamma…

İşte o görüntüler ve şiddet içeren kanalın bazı paylaşımları: 

kopek1.jpgkopek2.jpg

Videonun 1’inci dakika 10’uncu saniyesinde, kanal sahibi; “Öncelerden de böyle videolar çekiyoruz ama bir aksiyon, atraksiyon olmadığı zaman videoyu paylaşmıyorum. En son tarafa geldik. Umarım buralarda birileri vardır boşuna gelmemiş oluruz” diyor.

kopek3.jpg

kopek4.png

opek5.jpg

1 yıl önce kanalda yayınlanan bir videoda ise, şahıslardan birinin elinde ‘kesici, delici’ alet statüsünde bir malzeme taşıdığı görüldü.

Kanal sahiplerinin çocuk yaştaki abonelerle düzenlediği buluşmadan görüntüler:

opek6.jpg