Karikatürist Yaşaroğlu'ndan sağlık çalışanları için 3D yazıcı ile siperlik

Yaşaroğlu, evindeki üç boyutlu yazıcı ile ürettiği siperlikleri twitter hesabından paylaşarak duyurdu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 30 Mart 2020 12:15
Karikatürist Yaşaroğlu'ndan sağlık çalışanları için 3D yazıcı ile siperlik

Geçtiğimiz haftalarda salgına karşı en ön safta mücadele eden ve büyük bir risk üstlenen sağlık çalışanlarına destek için çağrı yapan 3D yazıcı sahipleri, 3D yazıcılarla sağlık çalışanları için yüz siperliği üretmeye başlayan bir gönüllü ağı kurtmuştu. 3boyutludestek.com adlı internet sitesi ve sosyal medya üzerinden de hem üretim ve gönüllü ağını genişletmeye hem de ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışıyor.

Karikatürist Yaşaroğlu da milyonlarca isim gibi ev karantinasına devam ederken bir yandan da evinde yaptığı çalışmalar ile koronavirüs ile mücadeleye destek oluyor. Evinde sahip olduğu üç boyutlu yazıcı ile sağlık çalışanları için siperlik üreten Yaşaroğlu, insanların evinden de bu mücadeleye fayda sağlayabileceğini göstermiş oldu. Başarılı isim ürettiği siperlikleri sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı ve şu notu düştü:

“Bizim için ön saflarda savaşan sağlık çalışanlarımız için evde siperlik üretmeye devam ediyoruz. Senin de 3 boyutlu yazıcın varsa veya bunlara ihtiyacı olan sağlık çalışanıysan: 3boyutludestek.org”