CHP’li belediye, üreticinin elinde kalan elmaları satın aldı, vatandaşa dağıttı

CHP’li belediye, üreticinin elinde kalan elmaları satın aldı, vatandaşa dağıttı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı ilçesindeki çiftçilerin elinde kalan elmaları satın alınarak, Kepez ilçesindeki vatandaşlara dağıttı.

CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in talimatıyla Elmalı’da çiftçilerin elinde kalan elmalar Büyükşehir Belediyesi tarafından ederinden dağıtılmak üzere satın alındı. İlk etapta Elmalı'nın Eskihisar Mahallesi'ndeki soğuk hava depolarından temin edilen tonlarca elma vatandaşlara dağıtılmak üzere belediye kamyonlarına yüklendi. Elmalar, Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Başkanlığı tarafından Kepez ilçesinde dağıtılmaya başlandı. Elma dağıtımları Ramazan ayı boyunca Antalya genelinde etap etap devam edecek.

Barış Mahalle Muhtarı İsmet Keskin, dağıtımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Çiftçisinin, halkının, işçisinin yanında olan bir belediye başkanı ile çalışmak bizi mutlu ediyor. Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerinden memnunuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek, sadece yolu asfaltı değil, vatandaşın bu zor dönemde ayakta kalması için mutfağını da düşünüyor. Çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Eskihisar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı ve aynı zamanda Eskihisar Mahallesi Muhtarı Ali Çankırılı ‘Muhittin Böcek Başkanımız böyle mübarek bir ayda hem halkımızın ücretsiz ve sağlıklı elma yemesi hem de üreticilerimizin elinde kalan elmasının pazarlanması sağlandı. Bu durumdan çok memnun olduk. Elmalı halkı adına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e şükranlarımı sunarım. Başkanımızın çiftçilere yaptığı desteğin tüm belediyelere örnek olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.