Türkiye şehitlerine ağlarken protokol kaza yerine korumanın tuttuğu şemsiye ile gitti

Bitlis Tatvan'da askeri helikopterin düşmesi sonucu 11 asker şehit oldu, iki asker yaralandı. Türkiye şehitlere ağlarken protokolden bir isim kaza alanına korumasının tuttuğu şemsiye ile geldi.

Bingöl'den Tatvan ilçesine gitmek üzere kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu 11 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı.  Türkiye, şehitlere ağlarken protokolden bir ismin korumasının tuttuğu şemsiye ile olay yerine gittiği gözlendi. Protokoldeki ismin Bitlis Valisi Oktay Çağatay olduğu sosyal medyada dile getirildi. Ancak valilik kaynakları olayı ne doğruladı ne yalanladı. Bitlis bürokrasisi konuyla ilgili tüm gün sesizliği tercih etti.  

Görüntüleri ekrana taşıyan Savaş Kerimoğlu, "'Devlet adamlığı nedir? Sen adam mısın' diye sorulur" dedi. 

Kaza alanına ulaşan köylülerin ve askerlerin bir cana daha ulaşmak için karın içinde mücadele ettiğini belirten Kerimoğlu şunları aanlattı: "Bir fotoğraf karesi bazen çok şey anlatır. Bazen duyarlılığı bazen duyarsızlığı... Askerler orada, vatandaş orada. Kar var çamur var. Herkes dizine kadar çamura batmış, üşümüş, ıslanmış... Türkiye'nin yüreği yanarken herkes bir insanı kurtarmak için elleriyle karı kazmış bir askere ulaşmak için... Kendine şemsiye tutturmak nedir?"

Görüntülere sosyal medyadan da tepki yağdı. İste o tepkilerden bazıları: 

 

screenshot-3-002.jpgscreenshot-2-002.jpgscreenshot-2-001.jpg