Tunus halkı sokakta

Tunus halkı sokakta

Arap Baharı'nın onuncu yıl dönümünde Tunus halkı sokaklara döküldü. Halk, ülkedeki işsizlik ve yaşam koşullarını protesto etti. Protestolar sırasında Heykel ElRaşidi'nin gaz kapsülüyle vurulması ve hayatını kaybetmesinin ardından tansiyon yükseldi.

Arap Baharı'nın onuncu yıl dönümünde Tunus halkı yaşam koşulları ve işsizlik sebebiyle sokaklara döküldü. El Yemen News'te yer alan habere göre Tunus medyası, protestolar sırasında polisle eylemciler arasında yaşanan çatışmaların şiddetlendiğini bildirdi. Heykel El Raşidi isimli yurttaş ise başına gaz kapsülünün isabet etmesinin ardından hayatını kaybetti. 

Tunus'un resmi Afrika haber ajansı, başsavcının Raşidi'nin ölüm sebebinin bulunması için otopsi emri verildiğini bildirdi. Ayrıca Raşidi'nin ölüm haberinin ardından çok sayıda protestocunun Sabitla kentinde bulunan polis karakoluna baskın yaptığını ve ateşe verilmeye çalıştığını ekledi. Raşidi'nin hayatını kaybetmesinin ardından İşçi Partisi, Halk Hareketi ve beraberindeki 38 örgüt halkı protestolara katılmaya davet etti.