Trafikte darp edildi, saldırganlar serbest: Yetkililer bu insanları nasıl bırakıyor?

Ali Bayram Hakabakan, trafikte bir motorsiklet sürücüsünü uyardığı için çıkan tartışmada darp edildi. Saldırganların serbest bırakılmasına tepki gösteren Hakabakan, “Adamların bir beni öldürmediği kaldı. Böyle insanlar dışarda dahi gezmemelidir” dedi.

Gaziantep’te aracıyla trafikte seyir halindeyken kendisine çarpmak üzere olan motosikletliyi uyaran Ali Bayram Hakabakan, uyardığı için çıkan tartışmanın büyümesi üzerine motosiklet sürücüsü ve yakınları tarafından darp edildi. Biri bebek olan 2 çocuğunun önünde 3 kişinin saldırısına maruz kalan Hakabakan’ın darbedildiği anlar bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Hakabakan, olayın ardından darp raporu alarak kendisini darbeden kişilerden şikayetçi oldu. Saldırganlar bir gün gözaltında kaldıktan sonra serbest bırakıldı. Kendisini darbedenlerin serbest bırakılmasına tepki gösteren Hakabakan, şikayetten vazgeçmesi için kendisini darbedenlerin yakınları tarafından tehdit edildiğini belirterek, “Ben şikayetimden vazgeçmeyeceğim. Ben onların tutuklanmasını istiyorum. Cezaların caydırıcı olması gerekiyor” dedi.

“Yetkililer bu insanları nasıl bırakıyor?”

Saldırıya uğrayan Hakabakan, “Yetkililer bu insanları nasıl bırakıyor?” diyerek isyan etti. Olayı anlatan Hakabakan, "Adamlar resmen terörist gibiler. Beni 2 çocuğumun gözü önünde darbettiler. Yerde bana tekme atarlarken evlatlarımın adını sayıkladım. Çocuklarımın psikolojileri bozuldu. Darbedilirken onlara arabada çocuklarımın olduğunu söyledim ama buna rağmen durmadılar. Israrla beni darbettiler. Ben hiçbir şekilde onlara karşılık vermedim. Hakarette etmedim. Elimi dahi kaldırmadım. O gelen büyükleri de kavgayı ayırmak yerine daha çok büyüttü. O beni kafa üstü yere çaktı. Bir gün karakolda gözaltında kaldıktan sonra serbest bırakılmışlar. Gözaltına alındıkları gün beni 20 kişi arayıp şikayetten vazgeçirmek istedi. Aralarında beni tehdit edenler oldu. Adamların bir beni öldürmediği kaldı. Bu kadar olamaz. Allah kimseye yaşatmasın. Böyle insanlar dışarda dahi gezmemelidir” diye konuştu.