Meme büyütme ameliyatı ile özgüveninizi yeniden kazanın

Meme büyütme ameliyatı ile özgüveninizi yeniden kazanın

Göğüslerinizin küçük olduğunu mu düşünüyorsunuz? Yoksa büyük göğüsün estetik bakımdan daha çekici olduğunu mu gördünüz?

Her iki durumda da meme büyütme ameliyatı ile Op.  Dr. Leyla Arvas tarafından kolayca çözümlenebiliyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas meme büyütme ameliyatını her yönüyle anlatarak bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaştı.

Meme boyutunun artması ile çekicilik ve kadınsılık arasında yüksek bir bağ bulunur. Güzel ve büyük göğüslere sahip kadınlar özgüven konusunda küçük göğüslü kadınlara göre daha avantajlıdırlar. Göğüslerin güzel görünmesi sadece büyüklüğüyle değil, aynı zamanda cildin esnek ve göğüslerin hacimli olmasıyla da ilgilidir. Yeterli miktarda yağ dokusuna sahip olan göğüsler, cildin esnek yapısıyla beraber çok daha göz alıcı bir hale gelmektedirler.

Hamileliğe bağlı olarak süt kanallarının büyüyüp genişlemesi, meme hacmini gebelik ve emzirme dönemi boyunca artırmaktadır. Süt verme dönemi bitince memelerde hacim ve yağ kaybı görülür. Emzirme sonrası verilen kilolar göğüslerin hacminin azalmasına ve dolayısıyla sarkmasına neden olur. Meme büyütme ameliyatıyla şekil ve hacim kaybı oluşan göğüslere vücut yapısıyla orantılı bir şekil verilerek deformasyonunun giderilmesi sağlanır. 

Meme büyütme ameliyatındaki belirleyici 5 temel nokta 

Meme büyütme ameliyatlarında beş önemli faktör, doğru seçimlerin yapılabilmesini kolaylaştırmaktadır;

  1. Meme büyütme ameliyatı için uygun şartlara sahip olup olmadığınız

  2. Ameliyatta memenin hangi bölgesinden kesi yapılacağı,

  3. İmplantların meme dokusunun önüne mi  yoksa meme dokusunun arkasına mı yerleştirileceği

  4. Meme dokusuna yerleştirilecek implantın fiziksel özellikleri

  5. Yerleştirilecek implantın büyüklüğü

 

Meme implantlarıyla sağlanan kişiye özel doğal görünümler

Meme büyütme ameliyatlarında, yağ dokusu ve hacmi azalmış olan memeye kişinin vücuduna uygun olacak şekilde, vücut kontürünün dışına çıkmadan ve naturelliği bozulmadan implant yerleştirilir. Meme dokusuna yerleştirilen implantlar memenin hacmini ve boyutunu artırarak daha gösterişli bir duruma getirilmesini sağlar. 

Meme büyütme estetiği kadından kadına farklılık gösterir. Kadının meme dokusu, cilt elastikiyeti, göğüs kafesi genişliği, kilosu, yaşı, boyu gibi faktörler meme implantı planlamasına dahil edilir. İmplantların kadın için naturel görüntünün yanı sıra hafifliği ve taşıma kolaylığı da önem taşımaktadır.

 

İzsiz meme büyütme operasyonu

İmplantların meme içine yerleştirilmesinde birkaç teknik kullanılmakta. Meme ucu etrafının alt bölümünden, meme ile karın bölgesinin birleşim çizgisinden ve koltuk altı bölümünden girilerek yerleştirilebilir. İmplantın yerleştirilmesi sırasında yapılacak olan kesi işleminin görünmeyecek yerden yapılması hasta ve doktorun ilk seçeneğidir. Bu bakımdan meme ucu alt çizgisinden yapılan implant uygulamasında operasyon izi neredeyse görülmeyecek kadar az olmaktadır.

Meme büyütme ameliyatında hastanın kendi vücudundan alınan yağın meme dokusuna enjekte edilmesiyle de meme büyütme operasyonu gerçekleşmekte. Yağ enjeksiyonu yöntemi özel kanüller aracılığıyla hastanın göbek, bel çevresi, kalça gibi yağ fazlalığı olan bölgelerinden özel kanüller aracılığıyla yağ vakum edilip bekletmeden hastanın meme dokusuna enjekte edilmesi işlemidir. Yağ alınan bölgede incelme yaşanması ve aynı anda memelerde büyüme olması yapılan bu tekniğin etkili ve konforlu olmasını sağlamaktadır. Meme şekil bozuklukları gibi bazı durumlarda meme protezi uygulaması hastanın sorununu çözmekte yeterli gelmeyebilir. Bu gibi meme şekli bozukluklarında memeye yağ enjekte ederek normale yakın bir duruma getiriyoruz. Yağ enjeksiyonu silikon protezler kadar uzun vadeli olmayabiliyor. Zayıflama, yaşlanma gibi bedensel durumlarda memedeki yağlar eriyebilmekte. Kadınların memelerini büyütmelerindeki asıl amaç daha çekici ve daha alımlı görünmek istemeleridir. Yağ enjeksiyonu işlemi meme hacmini büyütse de memelerinin daha büyük ve daha dolgun olmasını isteyen hastaların beklentilerini çok fazla karşılayamamaktadır.

kıyafet, tutma, kadın içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Meme büyütme operasyonunda iyileşme sürecine ilişkin tavsiyeler

Meme büyütme ameliyatını takip eden 24 ile 48 saat içerisinde rutin hayatınıza devam etmekle beraber, göğüslerde hassasiyet ve ağrı görülebilmektedir. İlk birkaç ay boyunca ağır spor ve fiziksel aktivitelerden uzak durmalısınız. Operasyondan sonra size tavsiye edeceğimiz özel korse kullanımına dikkat etmeli ve göğüslerinizin formunu korumaya çalışmalısınız. Göğüslerinizin formunda değişiklik yapmak isterseniz farklı implant seçenekleriyle göğüslerinizi daha çekici ve dolgun hale getirebilirsiniz.

Meme Büyütme Fiyatları Nelerdir?

Yapılacak olan tekniğe, kullanılacak malzemeye göre meme büyütme fiyatları değişebilir.  Op.Dr. Leyla Arvas’ın sizler için detaylandıracağı tüm prosedürler ile ilgili bilgi almak ve dolgun göğüslere kavuşmak için Nişantaşı Bölgesinde bulunan Quartz Clinique +90 212 241 46 24 numaralı telefonundan randevu oluşturabilir, Meme Büyütme operasyonunu rahatlıkla ve güvenle yaptırabilirsiniz. 

kişi, iç mekan, tablo, oturma içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Op.Dr.LeylaArvas

Plastik Estetik Cerrahi

https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@ drleylaarvas

Instagram :@ drleylaarvas

 

 

Tanıtım Bülteni