Taha Ün kitabını toplatmış

Taha Ün kitabını toplatmış

Eski AKP’li Taha Ün, Erdoğan'a methiyeler düzdüğü kitabını toplattığını söyledi.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, bugün yayınlanan Terane adlı yazısında Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun danışmanı, Taha Ün'ün Erdoğan'a övgüler düzdüğü kitabı "100 Yıllık Terane"nin Ün tarafından toplatıldığını yazdı.

Nikah şahitliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’ın yaptığı  Taha Ün'ün yazdığı kitabı hatırlatan Saymaz, "Ekim 2016'da “100 Yıllık Terane” adlı ilk ve tek kitabını çıkardı. Kitapta, Sultan Abdülhamit ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aynı medya operasyonlarına maruz kaldığını iddia etti. Küresel güçlerin iki lideri diktatör olmakla suçladığını ileri sürdü. Ün, gençlik ve spor il müdürlüklerine bağlı kurumlarda ve üniversite yurtlarında imza günü ve söyleşilere davet edildi. AK Partili belediyeler tarafından şehir şehir dolaştırıldı. Tastamam 120 bin kitap basıp sattı. Taha Ün, Türkiye'nin cumhurbaşkanlığı sistemine geçişini oylayan 16 Nisan 2017'deki referandumda “Evet” oyu için canla başla çalıştı" diye yazdı.

Saymaz'ın yazısında aktardığı o konuşma şöyle:

“O günlerde Sultan Abdülhamit ve Erdoğan'ın üzerinden Türkiye'nin hedef alındığını düşünüyordum. Bu operasyonu boşa çıkarmanın yolu olarak Erdoğan'ın etrafında kenetlenmeyi gerekli görüyordum. Şimdi böyle düşünmüyorum. Bu durumun iç politikada kullanılıp heba edildiğini fark ettim. Erdoğan toplumla ve muhalefetle kucaklaşması gerekirken, siyasi kutuplaşmaya yöneldi. Bu da Türkiye'nin çıkarlarına zarar veriyor.” 

 “Siyasi yolculuğunun böyle sonuçlanacağını tahmin eder miydin?” “Kimse için etmezdim! Bizimki böyle bir kavga değildi” diye yanıt verdi. Peki ya, “100 Yıllık Terane” kitabı ne olacak? “O kitabı çoktan toplattım” ifadelerini kullandı.