Yunanistan'daki skandal sonrası Fatih Terim'den tepki

Hazırlık maçı için Atina'ya giden Galatasaray kafilesini PCR testi nedeniyle ülkeye almayan ve havalimanında yaklaşık 2 saat bekleten Yunanistan'daki görevliler ile ilgili Fatih Terim açıklamalarda bulundu. Terim açıklamasında, "Bunu Galatasaray'a yapılmış bir şey olarak görmüyorum, nereye yapıldığı belli. Kimse bize bu tavırla davranamaz, hiç kimse." ifadelerini kullandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Temmuz 2021 14:31

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim açıklamasında "İki taraf da yapılan test sonuçlarını kabul ediyor ama bizden hızlı bir test istediler. Nedenini sorduysak da 'uygulamaya başladık' dediler" ifadelerini kullandı.

"24 saat önce hepimiz test olduk"

Terim'in açıklamaları şöyle:

Takdir edersiniz Galatasaray, uluslararası kuralları çok iyi bilen bir kulüptür. Özellikle Avrupa ve dünyadaki tüm maçlarda bu tecrübeyi en fazla edinen kulüplerdendir. 24 saat önce hepimiz test olduk. Hepimiz elimizdeki testlerle gittik.

"Yapılan davranış dostça bir davranış değil"

İki taraf da yapılan test sonuçlarını kabul ediyor ama bizden hızlı bir test istediler. Nedenini sorduysak da 'uygulamaya başladık' dediler.
Dostluk maçları dostlarladır. Yapılan davranış, dostça bir davranış değil. Dönme kararımızın daha doğru olduğunu düşündük.

Dönme kararımızı almamızla birlikte, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Dışişleri Bakanımız, Spor Bakanımız, Büyükelçimiz ve Başkonsolosumuz hemen bize ulaştı.

Pasaportlarımızı istediler. Sorduğumuzda, deport edeceklerini söylediler. Biz de pasaportlarımızı vermeyeceğimizi söyledik.

"Cumhurbaşkanımız ilgisini hiç eksik etmedi"

Cumhurbaşkanımız ilgisini hiç eksik etmedi. Onlara sonsuz teşekkür ediyorum. Onların sesini duyunca insan kendisini çok güçlü hissediyor.
Hangi vatandaşımıza sorsanız, oralarda sıkıntı yaşamıştır. Daha önce rastlamamıştık ama bugün rastlamış olduk. Gereğini yaptık. Yarın olsa yarın da aynısını yaparız.

"Nereye yapıldığı belli"

Bunu Galatasaray'a yapılmış bir şey olarak görmüyorum, nereye yapıldığı belli. Biz bunlara boyun eğecek ne insanlarız, ne de kulübüz.

"Kimse bize bu tavırla davranamaz"

Biz her sene Yunanistan'a gidiyoruz, bundan sonra da gideceğiz. Türk'ün misafirperverliği kimsede yok. Kimse bize bu tavırla davranamaz, hiç kimse. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bizi koruyan kollayan herkese teşekkür ederim."