Yunanistan’a siyasilerden art arda tepki

Olympiakos maçı için Atina'ya giden Galatasaray kafilesini PCR testi nedeniyle ülkeye almayan ve havalimanında yaklaşık 2 saat bekleten Yunanistan'a siyasilerden tepki geldi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Temmuz 2021 01:06
Yunanistan’a siyasilerden art arda tepki

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında oynanacak olan özel maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray, PCR testlerinin kabul edilmemesi ve Yunan yetkililerin tavrı sonrasında Türkiye’ye dönüş kararı aldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Galatasaray futbol takımının bugün hazırlık maçı için gittiği Yunanistan’da gördüğü kötü muamelenin kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün Galatasaray futbol takımımızın Yunanistan’da karşılaşmış olduğu iyi niyetten ve centilmenlikten uzak muamele kabul edilemez. Tüm takımlarımızın her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Burak Elmas’ı aradı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Burak Elmas’ı arayarak, Galatasaray’ın bu tavrına olan desteğini belirtti.

CHP’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Yunanistan'da sportmenlik dışı bir muameleyle karşılaşan Galatasaray Başkanı Burak Elmas ile telefonla görüşerek, Galatasaray Spor Kulübü’nün tavrına desteklerini iletti.”