Volkan Demirel Sessiz Sedasız Tarihe Geçti

Milli eldiven Rize maçında Fenerbahçe'deki 397'nci maçına çıkarak kulüp tarihine geçti. Cem Pamiroğlu'nu geçerek Sarı-Lacivertli formayı en çok giyen ikinci futbolcu oldu.Bugün gazetesinde yer alan haberde; Fenerbahçe'nin tecrübeli...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Volkan Demirel Sessiz Sedasız Tarihe Geçti

Milli eldiven Rize maçında Fenerbahçe'deki 397'nci maçına çıkarak kulüp tarihine geçti. Cem Pamiroğlu'nu geçerek Sarı-Lacivertli formayı en çok giyen ikinci futbolcu oldu.

Bugün gazetesinde yer alan haberde; Fenerbahçe'nin tecrübeli kalecisi Volkan Demirel, geçtiğimiz hafta oynanan Çaykur Rizespor maçında sessiz sedasız önemli bir unvana erişti. Sarı-Lacivertli formayla kariyerindeki 397’nci resmi maçına çıkan tecrübeli file bekçisi Cem Pamiroğlu’nu bu alanda geride bıraktı ve Fenerbahçe’de en çok maça çıkan 2’nci futbolcu oldu.

REKORA 173 MAÇ VAR

Sarı-Lacivertli formayı en çok giyme rekorunu elinde tutan isim ise Müjdat Yetkiner.  Fenerbahçe’de 1979-1996 yılları arasında aralıksız 17 sezon forma giyen Yetkiner 570 maça çıkmıştı. Kanarya'da 14 sezondur aralıksız forma giyen Volkan’ın Yetkiner’in rekorunu kırması için ise Fenerbahçe formasını 173 resmi maçta daha terletmesi gerekiyor.