Ünal Aysal'dan Fenerbahçe'ye sert sözler!

Ünal Aysal'dan Fenerbahçe'ye sert sözler!

Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal'a Fenerbahçe'nin 1959 yılı öncesi şampiyonlukların verilmesi için Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) yaptığı başvuru hakkında konuştu.

Galatasaray'ın eski başkanlarından Ünal Aysal, Fenerbahçe'nin 1959 yılı öncesi şampiyonlukların verilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) yaptığı başvuru hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Akşam Gazetesi'ne konuşan Aysal, "Fenerbahçe'nin bu başvurusu bana 'İflas eden tüccar eski defteri karıştırır' atasözünü hatırlatıyor" ifadesini kullandı.

606c1b40ae298b7ee63ea7dc.jpg

"Masum ve inandırıcı gelmiyor"

"Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzon olarak hepimiz geçmişimizle gurur duyuyoruz. Ama bu bizlerin modern futbolun hedeflerinden vazgeçip geçmişe dönmemizi gerektirmez. O dönemin futbolu ile bugünkü futbolun kurumları ve kuralları artık çok farklı. Böyle bir iddia bana pek masum ve inandırıcı gelmiyor. O zaman herkes, bunun üst üste gelen başarısızlıkları unutturmak amacı ile bir gündem değiştirme 'Cambaza bak hamlesi' olduğunu anlar."

"İflas eden tüccar eski defteri karıştırır"

"Fenerbahçe'nin bu başvurusu bana 'İflas eden tüccar eski defteri karıştırır' atasözünü hatırlatıyor. Bu konuda Fenerbahçeli dostlarımızın ortaya böyle bir öneri getirirken ciddi olduklarını da zannetmiyorum. Zira kendilerini çaresiz göstermeye çalışmaları için hiçbir mantıklı gerekçe göremiyorum."

"Şampiyonluk" polemiğine Hikmet Karaman da dahil oldu!