UEFA'dan Danimarka maçından sonra İngiltere'ye soruşturma!

UEFA, İngiltere ile Danimarka arasındaki 16. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) yarı final maçında yaşanan olaylar nedeniyle İngiltere Futbol Federasyonu hakkında disiplin soruşturması başlattı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Temmuz 2021 15:00
UEFA'dan Danimarka maçından sonra İngiltere'ye soruşturma!

İngiltere'ye 3 ayrı konudan soruşturma açıldı.

UEFA, İngiltere ile Danimarka arasında Wembley'de oynanan maçın ardından, İngiltere'ye soruştuma başlatıldığını duyurdu.

Bunun en büyük sebebi de karşılaşma esnasında Danimarka kalecisi Kasper Schmeichel'ın gözüne lazer ışığının tutulması olarak açıklandı.

Bunun yanı sıra Danimarka milli marşının yuhalanması ve maçın ardından havai fişeklerin patlaması da inceleme altına alındı.

Ne olmuştu?

EURO 2020 yarı final maçında, İngiliz futbolcu Harry Kane’in uzatmalardaki penaltı vuruşu sırasında Danimarka kalecisi Kasper Schmeichel’ın gözüne lazer tutuldu.

Leicester kalecisi buna rağmen Kane'in penaltı buruşunu kurtardı fakat dönen topta gole engel olamadı.

UEFA'dan disiplin soruşturması

UEFA'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İngiltere ile Danimarka arasında 7 Temmuz'da Londra'nın Wembley Stadyumu'nda oynanan UEFA Euro 2020 yarı final maçının ardından disiplin soruşturması açıldı.

"İngiltere'ye Suçlamalar: Taraftarlarının lazer kullanması, Danimarka'nın ulusal marşı esnasında İngiliz taraftarların yarattığı rahatsızlık, İngiliz taraftarlar tarafından havai fişek patlatılması.

"Dava, zamanı geldiğinde UEFA Kontrol Etik ve Disiplin Kurulu (CEDB) tarafından ele alınacaktır."