Halk TV Canlı Yayın
Türkiye'deki son golünü attı, ayrılacağını açıkladı: Süper Lig yıldızından flaş açıklama
Süper Lig’in 13. haftasında deplasmanda Beşiktaş’a 4-1 mağlup olan Kayserispor’un tek golünü atan Emmanuel Adebayor, karşılaşmanın ardından ayrılığı açıkladı.

beIN Sports mikrofonlarına konuşan Adebayor “Bugün Kayserispor’dan ayrılıyorum. Ama kalbim hep Kayserispor ile olacak” dedi.

Ayrılık nedeninin detayları hakkında konuşamayacağını belirten Adebayor “Kayserispor’un toparlanacağını umuyorum. Hocamız ile birlikte bir yükseliş yakalayacaklardır. Kayserispor’un antrenmanlarda, çalışmalarda gittiği iyi bir süreç var. Kayserispor’u her zaman iyi hatırlayacağım” ifadelerini kullandı.

Kayserispor’dan ayrılma kararı alması için pek çok neden olduğunun altını çizen Adebayor, şunları söyledi:

“İyi sonuçlar alamadık. Zorlu bir süreç yaşadık. Şu anda neler olduğunu detaylı bir şekilde anlatamam. Yönetimle anlaşmaya vardık. Kayserispor’a her zaman dua edeceğim. Burada yaşadığım sürece iyi anılarım oldu. Ne zaman ayrılmam gerektiğini bilen bir insanım. Ayrılma vakti geldi. Türkiye’deki taraftarlara teşekkür ediyorum. Üç yıl boyunca bana çok iyi davrandılar. Onların destekleri beni çok mutlu etti. Belşki yakın zamanda Türkiye’ye dönemeyebilirim. Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’ye başarılar diliyorum. Türkiye’nin iyi yerlere geleceğine inanıyorum.”