Tüm ülke bu kadını arıyor!

Fransa Bisiklet Turu'nun Brest ve Landerneau bölgeleri arasında düzenlenen birinci etabında bir seyircinin açtığı pankart zincirleme kazaya neden olmuştu. Fransız polisi, turun ilk gününde yaşanan kazaya neden olan seyirciyi arıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Haziran 2021 09:57
Tüm ülke bu kadını arıyor!

Fransız polisi, turun ilk gününde yaşanan kazaya neden olan seyirciyi arıyor. Üzerinde Almanca “Büyükanne-Büyükbaba” yazılı pankart tutan bir seyirci, arkasında hızla yaklaşan bisikletlere rağmen parkura doğru eğilince, Alman bisikletçi Tony Martin dengesini kaybedip yere yığıldı. Martin’i diğer yarışçılar takip etti.

ekran-resmi-2021-06-29-09-49-37.png
Polis şimdi kazaya neden olan kadını arıyor. Etkinliğin organizatörleri, bu tür davranışların organizasyonu gölgelememesi adına kadına dava açacaklarını duyurdu. Emniyet güçleri de fail hakkında “güvenlik ve emniyetin kasıtlı ihlaliyle, kasıtsız yaralanmaya sebep olma” suçundan yasal işlem başlatılacağını açıkladı.

ekran-resmi-2021-06-29-09-50-38.png

Turnuvada ne olmuştu?

Fransa Bisiklet Turu'nun Brest ve Landerneau bölgeleri arasında düzenlenen birinci etabında bir seyircinin açtığı pankart zincirleme kazaya neden oldu.

Yarış güzergahındaki bir izleyici hazırladığı pankartla fotoğraf çektirmek için poz verdi. Kenardan yola doğru sarkan ve sırtı yarışçılara dönük olan seyirciye arkadan hızla gelen Alman bisikletçi Tony Martin çarparak yere düştü. Bu sporcuya takılan onlarca bisikletçi de kendilerini yerde buldu.

Kazaya neden olan kadının elindeki Almanca ve Fransızca kelimelerin yer aldığı 'Allez Opi-Omi' yazılı pankart 'Haydi dede, büyükanne' anlamına geliyor. Yaşananların ardından sağlık ekipleri yaralanan sporculara müdahale ederken, kazaya neden olan seyircinin kayıplara karıştığı öğrenildi. Kazada 21 bisikletçi yaralandı.