Transfer ayının yıldızı Beşiktaş

Transfer ayının yıldızı Beşiktaş
Transfer sezonunda sattığı futbolcularla konuşulan Beşiktaş'ta oyunculara gelen tekliflerin ardı arkası kesilmiyor.Sezonun son dört haftasında yaşadığı düşüş ile şampiyonluk yarışından kopan ve ligi 3. bitiren Beşiktaş, belki...

Transfer sezonunda sattığı futbolcularla konuşulan Beşiktaş'ta oyunculara gelen tekliflerin ardı arkası kesilmiyor.

Sezonun son dört haftasında yaşadığı düşüş ile şampiyonluk yarışından kopan ve ligi 3. bitiren Beşiktaş, belki de tarihinde yaşamadığı kadar transfer teklifleri ile karşı karşıya…

Son dönemde oyuncularının büyük bir bölümü eleştirilen ve hatta yerden yere vurulan, hocası gönderilen Beşiktaş’a gelen transfer teklifleri öyle azımsanacak rakamlar da içermiyor.

Siyah-beyazlılar şimdiye kadar Demba Ba’yı 13, Atınç’ı da 5 milyon Euro’ya gönderdi ve tarihinin en büyük futbolcu satışını yaptı. Bunun yanında Gökhan Töre’ye 9, Sosa’ya 6, Oğuzhan’a 4 ve Ersan Gülüm’e net 5 milyon Euro teklif yapıldı. Töre, Sosa ve Oğuzhan için yapılan teklifler geri çevrilirken Ersan’ın Çin’e transferi oyuncunun 4 yıllık sözleşme ısrarı yüzünden son anda yattı.

MUSTAFA PEKTEMEK’E TEKLİF VAR

Demba Ba ve Atınç’ın gittiği Ersan Gülüm’ün son anda takımda kaldığı dönemde, Gökhan Töre, Oğuzhan, Kerim Frei, Sosa ve Pedro Franco’nun aldıkları transfer tekliflerine son olarak Mustafa Pektemek’in de adı eklendi.

Rus spor basını Rubin Kazan takımının Mustafa Pektemek için Beşiktaş’a 1.5 milyon Euro önerdiğini iddia etti. Haberde ayrıca Kazan’ın 2012 yılında da Mustafa’yı almak için 5 milyon Euro önerdiği ve o zaman alamadığı forvet için şimdi yeniden hareket geçtiği de yazıldı.

ESTUDIANTES’İN JOSE SOSA AŞKI BİTMİYOR

Beşiktaş için Mustafa Pektemek’e geldiği iddia edilen bu teklifin yanında, Arjantin’den de ciddi iddialar var.

Arjantin spor radyosu Radiolared, Estudiantes’in Sosa transferinde yeniden ısrarcı olduğunu ve bir kaç güne kadar çok daha ciddi bir teklif ile Beşiktaş’ın kapısını çalacağını bildirdi.

Estudiantes Başkanı Juan Sebastion Veron tarafından çok istenilen Sosa için oyuncunun kendi menajeri ve Arjantin ekibinin sportif direktörünün bir kaç gün içinde İstanbul’a geleceği ifade edildi.

Daha önceki haftalarda Sosa’yı kiralamak için menajeri aracılığı ile nabız yoklayan Estudiantes kulübüne ret cevabı veren siyah beyazlıların, bu kez 8 milyon Euro’ya kadar çıkması beklenen Güney Amerika yetkililerine nasıl bir cevap vereceği merak konusu.

ŞENOL GÜNEŞ BU KADAR ÇOK OYUNCUNUN GİTMESİNİ İSTEMİYOR

Beşiktaşlı oyunculara gelen bu teklifler karşısında, teknik direktör Şenol Güneş ise oldukça mutlu olmasına rağmen Demba Ba ve Atınç’ın ardından, üzerinde ısrarla durduğu Sosa ve Gökhan Töre gibi isimlerin takımdan ayrılmasına karşı çıkıyor. Şenol Güneş yeni stadın açılacağı ve şampiyonluk yarışının verileceği bir ortamda takıma tamamen adapte olmuş, yeri doldurulması zor olan oyuncuları kaybetmek istemiyor.

Gökhan Töre için bu güne kadar gelen teklifler direk olarak reddedilirken, Sosa için nasıl bir yol izleneceği ise iddialar gerçeğe dönüşüp Estudiantes yetkilileri resmi teklif yaparsa netlik kazanacak.