Trabzonspor'a Ağır Darbe: 3 Hafta Yok!

Trabzonspor'da sakatlık, hastalık ve cezalar nedeniyle forma giyemeyecek oyuncu sayısının fazla olması teknik direktör Hami Mandıralı'yı düşündürüyor. Son olarak Oscar Cardozo'nun da 3 hafta, kolundan sakatlanan Güray Vural'ın...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Trabzonspor'a Ağır Darbe: 3 Hafta Yok!

Trabzonspor'da sakatlık, hastalık ve cezalar nedeniyle forma giyemeyecek oyuncu sayısının fazla olması teknik direktör Hami Mandıralı'yı düşündürüyor. Son olarak Oscar Cardozo'nun da 3 hafta, kolundan sakatlanan Güray Vural'ın da yine 3-4 hafta sahalardan uzak olacağı açıklandı.

Trabzonspor'da Akhisar Belediye maçı öncesinde teknik direktör Hami Mandıralı'yı düşündüren en önemli konuların başında eksik oyuncuların fazlalığı geliyor. Sakatlıkları süren Güray, Mehmet Ekici, Mustafa Yumlu ve Cardozo'nun yanı sıra hasta olan Özer, Yusuf ve Aykut Demir ile cezalı Cavanda pazar günkü maçta forma giyemeyecek. Aykut, bu sabah ayrı bir sahada düz koşu yaparken, Mustafa Yumlu da, salondaki çalışmasının ardından yaklaşık 20 kilogram ağırlığındaki özel yelekle saha kenarında depar antrenmanı gerçekleştirdi.

Sakatlarla ilgili açıklama: Cardozo ve Güray...

Trabzonspor Basın Sözcüsü Prof.Dr. Asım Örem, sakat futbolcuların durumuyla ilgili yaptığı açıklamada, ağır gribal enfeksiyonlar ve adale yaralanmaları nedeniyle bir çok oyuncunun takımdan ayrı olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Ağır gribal enfeksiyonlardan dolayı eksiklerimiz var. Bunu en ağır yaşayan Aykut geçen hafta da oynayamadı. Şimdi durumu biraz daha düzeldi. Antrenmanlara başladı. En kısa zamanda sahaya dönecek. Mustafa'nın ayak bileğindeki ödemi ve ağrıları devam ediyor. Düz koşularla hafif hafif tempo yapmaya başladı. Yusuf da gribal enfeksiyon geçiriyor. Türkiye'de endemik olarak yaşıyoruz bu gribal enfeksiyonları ve biraz ağır geçiyor. Kas ağrısı ve takatsizlikle devam ediyor. Oyuncuların bu dönemlerde performans göstermeleri çok zor. Özer'in kendi şahsi özel akciğer problemleri vardı. Astım gibi sıkıntıları vardı. Ufak bir atak geçirdi ama toparlayacak. Mehmet Ekici'nin adale yırtığı tedavisi devam ediyor. Saha çalışmalarına katılamıyor. Cardozo'nun yine geçen maçtan kalan adale yırtığı var. Tedavileri başladı. Güray'ın dirseğinde çıkık vardı biliyorsunuz. O çıkık hemen saha içinde yerine takıldı. Ama dirseğin etrafındaki kapsül ve adale grubunda hasar meydana geldi. O ödemin iyileşmesi zaman alacaktır. Salon çalışmalarına devam ediyor. Kolunu koruyor. 3-4 hafta zamana ihtiyacı olacaktır."

Bu arada Cardozo'nun da sahalara dönmesinin en az 3 hafta sürebileceği öğrenildi.

Trabzonspor, ligde Pazar günü deplasmanda oynayacağı Akhisar Belediye maçının hazırlıklarını bu sabah Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde U21 takımıyla yaptığı hazırlık maçıyla sürdürdü. Trabzonspor, Onur (Esteban), Salih Dursun, Bosingwa (Akakpo), Douglas Franco, Musa Nizam (Cavanda), Fatih Atik (Aytaç), Okay (Abdülkadir Ömür), Erkan Zengin, Marko Marin (Yusuf Yazıcı), Sefa (Ramazan), Muhammet Demir (Muhammet Beşir) kadrosuyla mücadele ettiği karşılaşmayı 3-1 kazandı. Bordo-mavili takımın gollerini Cavanda, Muhammet Demir ve Salih Dursun atarken, U21 takımının tek golü Furkan'dan geldi.

Stoperde yeni arayışlar

Kupadan elendikleri Akhisar Belediyespor maçında stoperde Salih Dursun-Musa Nizam ikilisini tercih etmesi nedeniyle büyük eleştiriler alan teknik direktör Hami Mandıralı, hazırlık maçının ilk yarısında Douglas Franco-Bosingwa, ikinci yarıda da Akakpo-Douglas Franco tercihlerini denedi. Antrenman ve maç eksiği olmasına rağmen Portekizli futbolcu Bosingwa performansıyla göz doldururken, 1461 Trabzon'dan alınan Akakpo da pozitif futboluyla Hami Mandıralı'nın beğenisini kazandı. Bu arada hazırlık maçında sakatlık geçiren Musa Nizam ve Marko Marin karşılaşmaya devam edemedi.

Sahayı güvercinler bastı

Maç sırasında çimlerin üzerine konan ve yiyecek arayan onlarca güvercin de futbolculara zaman zaman zor anlar da yaşattı. Özellikle Esteban'ın koruduğu kalenin önünde biriken güvercin sürüsü, bir süre sonra sahayı terk etti.

"Düşüşün çıkışı da hızlı olacaktır"

Trabzonspor Basın Sözcüsü Asım Örem, takımdaki moral bozukluğu ve genel havayla ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı:

"Hami hoca takıma gerekli uyarıları yaptı. Futbolcular da bunun fakında. Hızlı şekilde bu moralsizlikten çıkılacağına inanıyorum. Toparlamak zorundalar zaten. Sakatlıkları da ilave edersek bu dönem negatif gibi düşünülüyor. Ama bu düşüşlerin hızlı çıkışları da olacaktır. Akhisar maçına daha motive sahada mücadele gücü daha yüksek olan bir takım göreceğiz inşallah."