Terraneo İlk Krizi Emre Konusunda Yaşadı

Terraneo İlk Krizi Emre Konusunda Yaşadı
Pereira’dan, Emre konusunda kararını gözden geçirmesini isteyen yöneticiler, uzlaşma ortamı ararken, Terraneo’nun olayı kesip atması ipleri gerdi.Fenerbahçe’de sezon başında göreve gelen ve büyük bir değişim olarak dikkat...

Pereira’dan, Emre konusunda kararını gözden geçirmesini isteyen yöneticiler, uzlaşma ortamı ararken, Terraneo’nun olayı kesip atması ipleri gerdi.

Fenerbahçe’de sezon başında göreve gelen ve büyük bir değişim olarak dikkat çeken Sportif Direktör Giuliano Terraneo, ilk krizlerini yaşamaya başladı.

Jose Fernandao’nun imza töreni sırasında kaptan Emre Belözoğlu ile yolların resmen ayrıldığını duyuran Terraneo, yönetimin tepkisini çok erken topladı. Emre Belözoğlu konusunda Teknik Direktör Vitor Pereira ile uzlaşma arayan yönetim, İtalyan futbol adamının açıklaması karşısında ciddi sıkıntıya düştü.

GENÇ İSTEĞİ

İlk etapta, futbolcular ile ilgili bir rapor derleyen Pereira, Emre Belözoğlu’nun oluşturacağı sisteme ayak uyduramayacağını Terraneo’ya net bir şekilde bildirdi. Orta sahada hızlı, dinamik, sert ve genç isimlere ihtiyaç duyduğunu ileten ve “Emre benim tempomu kaldıramaz” diyen Portekizli teknik adamın bu raporunu öğrenip, harekete geçen Fenerbahçeli yöneticiler, hemen bir görüşme ayarladı. 34 yaşındaki Emre’nin kulüp için özel bir oyuncu olduğu ve taraftarlar tarafından çok sevildiği detaylı bir şekilde tecrübeli çalıştırıcıya anlatılarak kararın yeniden gözden geçirilmesi istendi.

Pereira ile uzlaşma ortamını yakalayan yöneticiler, Emre Belözoğlu konusunu tatlıya bağlamaya hazırlanırken, Giualiono Terraneo’nun basın toplantısında yaptığı son açıklamalar şok etkisi yarattı.

GELİRKEN UYARILMIŞTI

Kulüp içerisinde Giuliano Terraneo’nun bu tavrı tepkilere yol açtı. Emre Belözoğlu’nun kesinlikle takımda kalmasını isteyen bazı yöneticilerin Terraneo’nun kendi başına hareket etmesinden hoşlanmadıkları kaydedildi. Başkan Aziz Yıldırım ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu’nun da bu konuda Terraneo’yu uyardıkları ve attığı adımlarda daha dikkatli davranmasını istedikleri öğrenildi.

Bu arada yönetimin göreve başlamadan önce de Terraneo’ya “Burası Inter ve Lazio kulüplerine benzemez. Buranın sahibi taraftardır. Bu durumu göz ardı etmeyin” mesajını verdiği de belirtildi.

Milliyet