Süper Lig'de şampiyon kim olur? Mehmet Demirkol yorumu...
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 14.05.2021 12:14

Süper Lig'de şampiyon kim olur? Mehmet Demirkol yorumu...

Süper Lig’de 41. hafta maçları yapılırken, şampiyon son hafta müsabakalarının ardından belli olacak. Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansını değerlendirdi.

Fanatik gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışını değerlendirdi.

Mehmet Demirkol,  'Bir hafta önce şampiyonluk şansı yüzde 10’un altında olan Galatasaray , şu anda Beşiktaş ’la durumu eşitledi. Fenerbahçe ’yi geçti, ikili averajı düzeltti ve son maça evinde çıkacak. Bununla da kalmıyor. Beşiktaş zar zor bir 11 çıkarırken, Galatasaray aynı kalibrede iki 11 çıkaracak kadro derinliğine sahip.' dedi.

'Galibiyet Beşiktaş için kolay olmayabilir'

Beşiktaş'ta son 2 maçtır panik havası olduğunu söyleyen Demirkol, 'An itibariyle moral durumlara da bakarsak; Galatasaray ve Beşiktaş’ın yüzde 49’arlık bir şansı olduğunu söyleyebilirim. Beşiktaş, İzmir’de kazanırsa muhtemelen şampiyon olur. Çünkü Galatasaray’ın oyun gücü göz önüne alındığında, Malatya karşısında 4 farklı bir galibiyet hiç kolay değil. Sezon boyunca 4 gol yemediler. Ancak 2 maçtır yaşadıkları bu panik havasıyla galibiyet, Beşiktaş için çok kolay olmayabilir. Avantajları; Göztepe’nin Gençlerbirliği karşısında 2-0 öne geçtikten sonra 5 gol yemesinin, Beşiktaşlı oyuncular üzerinde yaratacağı umut...' ifadelerine yer verdi.


 

 

Spor