Sponsorluk için anlaşmaya varıldı

Sponsorluk için anlaşmaya varıldı
Beşiktaş, Spor Toto’dan 30 milyon Euro’luk bir kaynak elde etti.Siyah beyazlı kulübün gelecek sezon açılışı yapılacak olan yeni stadyumu Vodafone Arena’nın işletmesini alan IMG Doğuş ile Spor Toto, 30 milyon Euro’luk sponsorluk...

Beşiktaş, Spor Toto’dan 30 milyon Euro’luk bir kaynak elde etti.

Siyah beyazlı kulübün gelecek sezon açılışı yapılacak olan yeni stadyumu Vodafone Arena’nın işletmesini alan IMG Doğuş ile Spor Toto, 30 milyon Euro’luk sponsorluk için anlaştığı öğrenildi.

Uzun süredir devam eden görüşmelerde mutlu sona dün ulaşıldığı öğrenildi. Siyah beyazlı kulübün inşaatı süren Vodafone Arena’nın işletmesini üstlenen IMG Doğuş firmasıyla Spor Toto arasında yapılan sponsorluk görüşmelerinde uzlaşma sağlandı. Buna göre yeni statta reklam ve tribün sponsorlukları karşılığında Spor Toto ile 30 milyon Euro’luk bir anlaşmada mutabık kaldı.

BANKA KREDİSİNDEN VAZGEÇMİŞTİ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yönetici Deniz Atalay ve kulüp müdürü Gökhan Sarı, dün öğlen saatlerinde Spor Toto Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Karabük maçı için Osmanlı Stadı’na gelen başkan Orman’ın oldukça mutlu olduğu da gözlerden kaçmadı. Beşiktaş yönetimi, daha önce Aktifbank ile 120 milyon liralık bir kredi limiti üzerinde anlaşma sağlamıştı. Ancak kulüp yaklaşık 20 milyon lira kullandıktan sonra bu geriye kalan limitin kullanma kararından vazgeçmişti.