Sezon Sonu 104 Milyonluk Satış!

Beşiktaş, Quaresma ve Sosa'yı isteyen Çin kulüpleriyle bu yaz için sözleşti.Vatan Gazetesi'nin haberine göre Kartal’ın 1.2 milyon Euro’ya aldığı Q7 için Çin’den gelen 7 milyon Euro’luk teklif 17 milyon Euro’ya yükseltildi....

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Sezon Sonu 104 Milyonluk Satış!

Beşiktaş, Quaresma ve Sosa'yı isteyen Çin kulüpleriyle bu yaz için sözleşti.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre Kartal’ın 1.2 milyon Euro’ya aldığı Q7 için Çin’den gelen 7 milyon Euro’luk teklif 17 milyon Euro’ya yükseltildi. Sosa’nın bonservisine de 15 milyon Euro’luk bir öneri yapıldı. Ama Beşiktaş, şampiyonluk hedefini düşünerek toplam 32 milyon Euro’yu reddedip “Sezon sonunda görüşelim” yanıtını verdi.

Sezon başında Demba Ba’yı Shanghai Shenhua takımına 13 milyon Euro’ya gönderen Beşiktaş, geçtiğimiz gün de Ersan Gülüm için Hebei China Fortune ile 7 milyon Euro’ya el sıkıştı. Kartal’ın bir de Çin takımlarına vermediği oyuncuları var... Onlar da Ricardo Quaresma ve Jose Ernesto Sosa...

Beşiktaş'ın sezon başında Porto’dan 1.2 milyon Euro’ya aldığı Q7 için ara transfer döneminde Çin’den önce 7 milyon Euro’luk teklif geldi. Ardından bu teklif 17 milyon Euro’ya yükseltildi. Yani siyah-beyazlıların ödediğinin 10 katından fazlasına geldi rakam. Ayrıca Kartal’ın kapısı bu süreçte Sosa için de çalındı. Beşiktaş, Arjantinli’yi 3.4 milyon Euro’ya renklerine bağlamıştı, Çin’den ise 15 milyon Euro’luk öneri yapıldı. Fakat yönetim hem Quaresma hem de Sosa için gelen teklifleri geri çevirdi.

“Şampiyonluğa gidiyoruz. Quaresma ve Sosa bu yolda bize lazım. Şu anda satamayız” diyerek toplamda 32 milyon Euro’yu reddeden siyah-beyazlılar, Çinli yetkililere “Sezon sonunda tekrar görüşelim” yanıtını verdiler.