Sergen Yalçın: Bu gidişat böyle devam etmez

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, “Beşiktaş camiası düştüğü yerden kalkmayı bilir ve kalkmıştır da. Tekrar ayağa kalkmak bizim elimizde" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Kasım 2021 17:20
Sergen Yalçın: Bu gidişat böyle devam etmez

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu 5'inci maçında yarın Ajax’ı konuk edecek olan Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, mücadele öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Son dönemlerde aldıkları kötü sonuçların ardından içinde bulundukları durumun farkında olduklarını vurgulayan Sergen Yalçın, bu durumun önünü kesmek için çalıştıklarını vurgulayarak, ”Şampiyonlar Ligi’ni konuşursak hepimizin heyecanlı olduğu, acaba dediği, neler yapabiliriz diye plan yaptığımız bir gruptu ancak oynanan 4 maç sonunda grupta hedefsiz duruma düştük. Kalan iki maç, bizim, camia ve ülke puanı için prestij açısından oynayacağımız duruma düştü. Hedefleri ne kadar yukarı koyarsanız, hayal kırıklığı da o kadar büyük olur. Çok fazla hayal kırıklığı yaşamamak gerekir. Bazı önemli şeyler yaşadık. Sakatlıklar bizi çok büyük sıkıntıya soktu. Biraz şans faktörünü de ortaya atarsak maçların 1-2 tanesini kazanabilirdik. Bireysel hatalar ve yediğimiz basit goller, istediğimiz yerde duramamamızı sağladı. Bu benim şahsi fikrim. Şu anda hedefsiz durumdayız. Yarın da çok önemli ve zor bir takıma karşı oynayacağız. Takım olarak da şu anda çok iyi durumda değiliz. Ligde ve Şampiyonlar Ligi’nde aldığımız sonuçlar beklentinin çok altında. Takım olarak da bunun farkındayız. Bu oyun, zor bir oyun. Zaman zaman düşüşler, kötü gidişatlar olabiliyor. Bizim tabii ki amacımız, bunun önünü kesmek ve camiamızı olması gereken yere getirmek. Bu bir zaman alacak gibi gözüküyor” diye konuştu.

'Bu gidişat böyle gitmez'

Alınan kötü sonuçların ve oynanan oyunun futbolcuların motivasyonunu düşürdüğünü aktaran Sergen Yalçın, oyuncularla uzun süredir konuşmalar yaptıklarını ve tekrar ayağa kalkmak için çaba sarf ettiklerini söyledi. Beşiktaş camiasının bu zorlu süreçleri geçmişte de yaşadığını hatırlatan Yalçın, “Oyunculardan her sene aynı performansı alamayabilirsiniz. Zaman zaman performansları aşağıya düşebilir. Bunun çok uzun olması bizi zora sokuyor. Süre uzadığı zaman bizi takım olarak sıkıntıya sokuyor. Biz yaklaşık 1-1.5 aydır oyuncularla konuşma yapıyoruz. Çünkü bu gidişat sadece geçen haftaki gidişat değil. Biz 1.5-2 aydır aynı görüntüyü veriyoruz. Özellikle sonuç anlamında istediğimiz skorları alamamamız, oyuncuların motivasyonunu düşürüyor. Ve bu bizi her geçen gün daha da aşağıya götürüyor. Bu durum, teknik ekibe, tesis personeline, yönetim de sıçrıyor. Bizim yapmamız gereken, bahane üretmek değil çözüm üretmek. Beşiktaş camiası düştüğü yerden kalkmayı bilir ve kalkmıştır da. Tekrar ayağa kalkmak bizim elimizde. Bunu yapabileceğimizi düşünüyorum. Bunu yapmamamız için hiçbir sebep yok. Yarından itibaren yavaş yavaş normalleşme sürecine geçmek istiyoruz. Bu gidişat böyle devam edemez. Birlikte olup, birlikte hareket edip bu sıkıntının altından kalkmak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.