Samuel Eto'o'ya büyük şok! Hapis cezası...

Barcelona'nın efsane futbolcusu Samuel Eto'o hayatının şokunu yaşadı. Kamerun Futbol Federasyonu'nda başkan olarak aktif rol alan Samuel Eto'o hapis cezasına çarptırıldı. Samuel Eto'o konuyla ilgili, "Sadece babamın bana söylediklerini yaptım' dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Haziran 2022 19:25
Samuel Eto'o'ya büyük şok! Hapis cezası...

Afrika futbolunun önde gelen isimlerinden Samuel Eto'o hapis cezasıyla sarsıldı. Barcelona'da 2004-2009 arasında forma giyen tecrübeli futbolcu hakkında hapis cezası kararı alındı. Samuel Eto'o kendisini savunurken çarpıcı ifadeler kullandı.

Eski eşinden olay iddia

Samuel Eto'o'nun adı kısa bir süre önce de gündeme geldi. Dünyaca ünlü eski futbolcunun kabullenmediği kızının annesinin iddialarıyla karşı karşıya kaldı. Babasının Samuel Eto'o olduğunu kanıtlayan Erika Eto'o do Rosario, aradan geçen yılların ardından yeni bir hukuk mücadelesi başlattı. Babasının kendisi ve annesine karşı olan yasal hükümlülüklerini yerine getirmediğini iddia eden Erika Eto'o mahkemeye gitti. Mahkeme, Samuel Eto'o'nun kızı Erika Eto'o do Rosairo ve annesine aylık bin 400 euro ödemesi gerektiğine hükmetmişti. Ancak Kamerunlu futbol efsanesi karara rağmen hiçbir ödeme yapmadı. Samuel Eto'o'nun ödemediği nafakaların toplam niktarı 40 bin euroya yaklaştı.

ekran-resmi-2022-06-20-19-24-39.png

Erika Eto'o'nun annesi Adileusa 'Dee Dee' do Rosario, La Vanguardia'ya konuştu ve Barcelona'nın eski futbolcusuyla ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Samuel Eto'o'nun kızına hiçbir zaman babalık yapmadığını belirten Adileusa, "Samuel Eto'o kızıma hiçbir şey vermedi. Bir şeker bile almadı. Bu çocuğu doğduğu günden beri göermezden geldi. Koca bir sıfır. Mahkeme kararı bile bir işe yaramadı. Kızım babasız büyüdü ve o bu konuda çok üzgün. Samuel Eto'o, ona kendisiyle tanışma fırsatı bile vermedi" diye konuştu.