Rusya'yı yenen Filenin Sultanları'nın aklı Türkiye'de: Kalbimiz kırık

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda B Grubu'nda çeyrek finale çıkmayı garantileyen A Milli Kadın Voleybol Takımı, Rusya Olimpiyat Komitesi'ni 3-2 yendi. Galibiyetin ardından Filenin Sultanları açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Ağustos 2021 16:28
Rusya'yı yenen Filenin Sultanları'nın aklı Türkiye'de: Kalbimiz kırık

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Milli Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyatları 5. maçında bugün Rusya Olimpiyat Komitesi ile karşı karşıya geldi. Türkiye, 5 setlik mücadelinin sonunda Rusya'yı 3-2 mağlup etti. Milli oyuncular galibiyeti değerlendirdi.

TUĞBA ŞENOĞLU

"Güzel bir maçtı. Elimizden gelen her şeyi yaptık ve sonucunu aldık. Çok mutluyuz."

ZEHRA GÜNEŞ

"Çok üzgünüz. Biraz olsun moral verdiysek hepimiz çok mutluyuz. Aklımız Türkiye'de. Grup sıralaması için çok önemli bir maç oynadık ama kazandık. Bütün destekleriniz için teşekkürler. Mutluyuz"

NAZ AYDEMİR AKYOL

"Herkes bu takıma çok katkı veriyoruz. Biz bir takımız. Bu her gün böyle. Bu kadar zorlu günlerde moral vermeye çalışıyoruz. Kalbimiz kırık. Üzüntüyle takip ediyoruz. Dişler kırıldı, dudaklar patladı ama sonuçta gruptan çıktık"

EDA ERDEM DÜNDAR

"Rusya'nın yükselen bir grafiği vardı. Bizi zaman zaman zorladılar. Biz kazanmak için çıktık. Güçlü kalan taraf biz olduk. Grubu galibiyetle bitirmek önemliydi. Tüm takım arkadaşlarımı kutluyorum. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Maçı kazandık. Biraz seviniyoruz ama karışık duygular içerisindeyiz. Türkiye'deki olayları sosyal medyadan takip ediyoruz ama çamaşırhanede insanlar bana 'Yangın ne durumda, durdurabiliyor musunuz?' diyorlar. Üzülüyoruz. Halk seferber olmuş durumda. Birkaç saatliğine onları mutlu edebiliyorsak güzel ama üzgünüz. En kısa sürede bu yangınlar son bulur da biz de nefes alabiliriz. Yangınla mücadele eden herkese teşekkür ediyoruz. Bu günleri en kısa sürede atlatabiliriz inşallah"

 

 

 

 

 

 

 

Spor