Real Madrid Çıldırdı

Portekiz ekibi Benfica'nın 18 yaşındaki orta saha oyuncusu Renato, Portekiz'in en iyi genç oyuncuları arasında gösteriliyor.Portekiz ekibi Benfica’nın 18 yaşındaki orta saha oyuncusu Renato Sanches, Avrupa’nın dev kulüplerinin...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Real Madrid Çıldırdı

Portekiz ekibi Benfica'nın 18 yaşındaki orta saha oyuncusu Renato, Portekiz'in en iyi genç oyuncuları arasında gösteriliyor.

Portekiz ekibi Benfica’nın 18 yaşındaki orta saha oyuncusu Renato Sanches, Avrupa’nın dev kulüplerinin transfer listelerini süslemeye başladı.

İspanyol kulübü Real Madrid’in oldukça yakıdan ilgilendiği oyuncu, 18 yaşında olmasına rağmen Portekiz Ligi’nde oldukça başarılı bir performans sergiliyor.

Real Madrid’in yanı sıra, Barcelona, Manchester United ve Bayern Münih’in de oyuncuya olan ilgisinin artması, Benfica’yı harekete geçirdi.

Genç oyuncusunu Avrupa’nın devlerine kaptırmak istemeyen Benfica, oyuncunun serbest kalma bedelini iki katına yükseltti. Önce 30 milyon euro’dan 45 milyon euro’ya çıkarılan bu bedel, Real Madrid’in artan ilgisiyle birlikte şimdi de 80 milyon euro’ya çıkarıldı. Bu da oyuncuyu Portekiz Ligi’ndeki en pahalı oyuncu konumuna getirdi.

Hulk’un rekorunu kırabilir

Her ne kadar kontrattaki serbest kalma bedeli 80 milyon euro olarak belirlense de Benfica oyuncuya 60 milyon euro’nun üzerinde gelecek her teklifi değerlendirmeyi düşünüyor. Eğer böyle bir teklifin gelmesi halinde, oyuncu Portekiz tarihindeki en pahalı transfer unvanını alacak. Şimdilik bu alanda zirvede bulunan oyuncu 55 milyon euro karşılığında Porto’dan Zenit’e transfer olan Brezilyalı oyuncu Hulk.

Simeone: Renato’nun gelişimi muhteşem

Renato, Benfica formasıyla ilk maçına 25 Kasım 2015’teki Şampiyonlar Ligi mücadelesinde Kazak ekibi Astana karşısında çıktı. 2-2 biten karşılaşmada 90 dakika forma şansı bulan oyuncu, o günden bu yana 18 maçta forma giydi ve bu karşılaşmalarda Benfica yalnızca bir mağlubiyet aldı. 8 Aralık 2015’te Atletico Madrid’e kaybedilen bu maç sonunda Atletico teknik direktörü Diego Simeone, Renato’nun performansının çok etkileyici olduğundan bahsetmiş ve “Renato gerçekten çok iyi oynuyor. Bu genç adamın gösterdiği gelişim muhteşem” demişti.

Spor