Nihat Özdemir 'Yeter artık' deyip açıkladı: Maç yasağı geliyor

Nihat Özdemir 'Yeter artık' deyip açıkladı: Maç yasağı geliyor

BB Erzurumspor-Beşiktaş maçında siyah-beyazlı takımın attığı 3. golden önce Cenk Tosun'un pozisyonu çok tartışılmıştı. Bu pozisyonu yorumlayan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, maç yasağı ile ilgili aldıkları kararı duyurdu

Süper Lig'de 34. hafta karşılaşmasında Beşiktaş, BB Erzurumspor'u deplasmanda 4-2 yenmiş, liderliğini sürdürmüştü. Siyah-beyazlı takımın 3. golü öncesi Cenk Tosun'un pozisyonu karşılaşmaya damga vurmuş, spor gündemine oturmuştu
 

"Cenk eliyle aldı" isyanı!

BB Erzurumspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural maç sonunda tepki göstermiş "Bir hakem hatasıyla, 2-2'yken tam da gözümün önünde. Bar bar bağırıyoruz. Cenk eliyle aldı, Ghezzal akabinde golü attı. Hakemin orada pozisyonu kaçırması canımızı yaktı" ifadelerini kullanmıştı.

yilmaz-vural-1.jpg

Nihat Özdemir, Atilla Gökçe'ye konuştu!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, çok tartışılan pozisyon ile ilgili Milliyet Gazetesi yazarı Attila Gökçe'ye çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte Gökçe'nin yazısından o bölüm...

"TFF Başkanı Nihat Özdemir, açık konuşuyor: '-Bana kalsa Erzurumspor’un hep Süper Lig’de kalmasını isterim. Erzurum Doğu Anadolu’nun simge şehri. Ama oyunun kuralları var.”
 

"Kural kitabı öyle yazıyor"

Başkan devam ediyor: “Elle olduğu iddia edilen Cenk’in pozisyonundan sonra top Erzurumspor’a geçmiş, sonra Beşiktaş yeniden topu kazanmış ve Ghezzal’a vermişler. Artık pozisyon geçmiş… Kural kitabı öyle yazıyor.

a6e7da56bbd241d6972647cb79eadd14.jpg


"Artık kesin kararlar alıyoruz"

Sonra patlıyor Başkan: “Bana gelen bilgiyi söylüyorum… Beşiktaş’ın top tekniğini engellemek için sahayı sulamadıkları iddia ediliyor. Bu yıl bu olayları çok yaşadık. Artık kesin kararlar alıyoruz!”

ddssasdaas.jpg


"Maç oynama yasağı gelecek"

Futbol Müsabaka Talimatı ile diğer yönetmeliklerde tüm kulüplere “profesyonel uzman saha bakım ekipleri” kurma zorunluluğu getiriliyor. Tıpkı kaleci antrenörlüğü gibi bu da mutlak kurulması gereken kadro olarak kabul edilecek. TFF Başkanı, “Yeter artık. Türk futboluna yakışmayan statlarda, kötü zeminlerde maç oynatmayacağız. Stadın zemini kötüyse kulüplere orada maç oynama yasağı gelecek, maçları başka illere alınacak.”

Giray Bulak'tan Fatih Terim açıklaması: Galatasaray'ın sonu olur!