Muharrem Usta'dan Flaş Açıklamalar

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, kulübün ekonomik yapısını düzeltmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Her açıdan dip yapmışken gerçeklerle yüzleşmeliyiz. En acil ve önemli iş ekonomik dengeyi yakalamaktır....

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Muharrem Usta'dan Flaş Açıklamalar

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, kulübün ekonomik yapısını düzeltmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Her açıdan dip yapmışken gerçeklerle yüzleşmeliyiz. En acil ve önemli iş ekonomik dengeyi yakalamaktır. Bu da zaman alacaktır" ifadesini kullandı.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamalarla gündemi değerlendirdi, bu sezonki hedeflerini taraftarlarla paylaştı. Usta, özellikle oyuncu grubunun kulüp ekonomisine getirdiği yüke vurgu yaparken, eldeki oyuncuların uygun fiyatla gönderilmesi için herkesin duyarlı olması gerektiğinin altını çizdi. Başkan Usta'nın 13 maddeden oluşan paylaşımları şöyle:

1-Her kötü gidişte yeni bir oyuncu gurubu alınması başarısızlığı ve ekonomik sorunları katlayarak derinleştirdi. Aynı hatayı yapmamalıyız.

2-Takımdaki oyuncuların bonservisleri yaklaşık 40 milyon euro, menajer maliyeti yaklaşık 11 milyon euro, kontratları yaklaşık 50 milyon eurodur.

3-Bonservislere, oyunculara ve menajerlere büyük bir borç varken... Oyuncularımızı değersizleştirmek kulübü yeni bir çıkmaza sokar.

4- Her açıdan dip yapmışken gerçeklerle yüzleşmeliyiz. En acil ve en önemli iş... ekonomik dengeyi yakalamaktır. Bu da zaman alacaktır.

5- Öfkeyle kalkan zararla oturur. Kadromuzdaki oyunculara sahip çıkarak onları futbol piyasasında en iyi konuma getirmek tek çıkar yoldur.

6- Büyük maliyetlerle kadroda bulunan oyuncuların yıl sonu piyasa değeri bir sonraki yılın kadrosunu şekillendirmede ana kaynak olmalıdır.

7- Kadro dışı yaparak gençleri oynatmak bir seçenektir. Ancak... bunun ekonomik karşılığı on milyonlarca euroluk yeni zararlar demektir.

8-Elbette kadroda kalacak ve gidecekler olacaktır. Kalanlar geleceğimizi şekillendirirken; gidecekler bize ekonomik kaynak oluşturmalıdır.

9- Kenara itilen her oyuncunun kulübe maliyeti milyonlarca lira olmaktadır. Oyuncularımızı sabırla oynatmalı ve kazanmalıyız.

10- Doğru adımları sabırla atanlar sistem oturana kadar zorluklarla yüzleşirler. Başarmak için başka yol yoktur.

11- Şimdi yeni bir beyaz sayfa açma zamanı. Onlara sahip çıkarsak onlar da buna mutlaka karşılık vereceklerdir. Her kayıp bizim kaybımızdır.

12- Uzun zamandır ilk kez düzenli ödemeye geçilebildi. Ara ara sorunlar olsa da; feda ve veda yolculuğu için oyuncularımıza teşekkür ederiz.

13- Onlar bizim kardeşlerimiz, evlatlarımız, geleceğimiz. Bu kez onlara daha önce yapılanları tekrar etmeyelim. Onlar da gereğini yapacaktır.