Mısır'da Mustafa Muhammed için milli takım iddiası!

Muhammed ilk 11'deki yerini Radamel Falcao'ya kaptırmamak için Tokyo Olimpiyatları'na gitmek yerine Galatasaray kampında kalmayı ve çalışmayı tercih etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 07 Temmuz 2021 19:32
Mısır'da Mustafa Muhammed  için milli takım iddiası!

Galatasaray'a geçen sezon transfer olan ve gösterdiği başarılı performansla Falcao'dan formayı kapan Mustafa Muhammed hakkında Mısır'da yaşanan "Milli" tartışma bitmek bilmiyor.

Mısır Milli Takım Teknik Direktörü Shawky Gharib, hem Liverpool oyuncusu Muhammed Salah'ın hem de Galatasaray'ın golcüsü Mustafa Muhammed'in kulüplerinden izin alamadıkları için Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Mısır forması giyemeyeceğini açıklamıştı. Ancak Mısır basını işin perde arkasında farklı bir gerekçe olduğunu iddia etti.

'Formayı kaptırmamak için gitmedi' iddiası

Mısır basını, Gharib'in iddialarının tam tersine Galatasaray'ın Mustafa'ya izin verdiğini ancak oyuncunun Tokyo'ya gitmek istemediğini iddia etti.

Haberde şu ifadeler yer aldı: "Mustafa Muhammed'in, Olimpiyatlar'da Mısır Milli Takımı'nı temsil etme fikrinden vazgeçmesi, yeni sezona hazırlanan Galatasaray'da kalmayı tercih etmesi nedeniyle oldu. Galatasaray onun Tokyo'ya gitmesine izin verdi ancak oyuncu ikinci sezonuna hazırlandığı Galatasaray'da formasını Radamel Falcao'ya kaptırmamak için kampta kalma kararı aldı. Zira Mustafa Muhammed takımdaki pozisyonunu kaybetmek istemiyor."

'Takımımla sorun yaşamak istemiyorum'

Haberin bir diğer detayında ise, Mısır Futbol Federasyonu yetkililerinin Mustafa Muhammed'le defalarca görüştüğü ve onu milli takıma katılma konusundaki zorunluluk nedeniyle uyardığı da belirtildi. Ancak buna rağmen Muhamed'in Teknik Direktör Shawky Gharib'e, "Yeni takımımla sorun yaşamak istemiyorum. Kendimi hocama kanıtlamak için Galatasaray kampında kalmaya ve çalışmaya devam etmeliyim" dediği de öne sürüldü.