Milli Takım'da 'torpil' skandalı

Milli Takım'da 'torpil' skandalı
Milli Takım seçmelerinde ayağına top değmeden geçirdiği rahatsızlık sonucu 2 dakika sahada kalan Bursasporlu Berat Sarıkaya U14 kadrosuna dahil edilip forma giydi. 

İddiaya göre olay şöyle gelişti: AKP'den Bursa Belediye Meclis üyeliği yapan İsmail Hakkı Arslan'ın torunu olan Berat Sakarya Bursaspor'un U14 takımında forma giyiyor ama antrenör Fatih Şen'in yetersiz bulması sonucu takımda yer bulamıyordu. Şen'in 'Gönderilsin ' dediği Berat Sakarya için İsmail Hakkı Arslan'ın yakın arkadaşları Bursaspor'da bir dönem başkanlık yapmış olan Cavit Çağlar ve istifa ettirilen eski Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe devreye girdi. O zamana kadar oynanan 5 maçta 4 galibiyet 1 beraberlik alan teknik direktör Fatih Şen baskıya boğun eğmedi ve görevini bıraktı. Ardından takımında forma giymeye başlayan Berat Sakarya Bursa'da yapılan U14 Milli Takım seçmelerine katıldı. Berat Sakarya, TFF Bursa Bölge Temsilcisi Sinan Güre'nin 'beğenisiyle' Riva'da yapılacak Milli Takım seçmelerine katılmaya hak kazandı.

Cumhuriyet'in haberine göre, Riva'da yapılan seçmelerde Berat Sakarya 2. dakikada ayağına top değmeden rahatsızlandı. Oyundan çıkmak zorunda kaldı. U14 Milli Takim teknik sorumlusu Güngör Şahinkaya, Berat Sakarya'nın 'yeteneklerini göremediği' için seçmelerde bu futbolcuyu eledi.

AKP'li İsmail Hakkı Arslan'ın yakın arkadaşı Cavit Çağlar'ın oğlu Milli Takım Altyapıdan Sorumlu 2. Başkanı Mustafa Çağlar, Berat Sakarya için devreye girdi. Seçilen Milli Takım kadrosuna '+1' olarak Berat Sakarya da davet edildi. Bursaspor'da oynamayan, Milli takım seçmelerinde 2 dakika sahada kalan Berat Sakarya U14 Milli takımı'nın hazırlık maçına ilk 11'de başladı, 70. dakikada oyundan alındı.