Tümer Metin'den Beşiktaş hakkında çarpıcı iddia: Maç sonu üzerine yürüdü...

Tümer Metin'den Beşiktaş hakkında çarpıcı iddia: Maç sonu üzerine yürüdü...

TRT Spor yorumcusu Tümer Metin, Beşiktaş'ın Hatayspor galibiyetini yorumlarken, Josef de Souza ile Mensah arasında Rizespor maçının sonunda tartışma yaşandığını iddia etti.

 

 

 Süper Lig'de artık şampiyonluk yarışında son dönemece girilirken, Beşiktaş, Vodafone Park'ta Atakaş Hatayspor'a 7-0'lık skorla fark atarak mutlu sona bir adım daha yaklaştı. Eski milli futbolcu ve TRT Spor yorumcusu Tümer Metin, maçı değerlendirirken, çok konuşulacak iddia ortaya attı. 

TRT Spor yorumcusu Tümer Metin, Beşiktaş'ın 7-0'lık  galibiyetini yorumlarken, Josef de Souza ile ilgili duyumunu paylaştı.

ekran-resmi-2021-05-02-18-33-12.png

'Josef, Mensah'ın üzerine yürüdü'

Beşiktaşlı oyuncu Mensah ile Josef de Souza arasında Rizespor maçında yaşanan bir tartışmanın olduğunu iddia eden Tümer Metin, "Oyuncunun sahiplenmesine örnek vereyim, içeriden alınan bir bilgidir. Rize maçında Mensah oyuna giriyor, bir top kaptırıyor, kovalamıyor, bir top daha kaptırıyor, kovalamıyor. Normalde grubun içindeki oyuncuların reaksiyonunu göstermiyor.

Josef de Souza, ki bence sezonun en önemli oyuncularından biri, yüzde yüz sezonun 11'ine girecek bir isim, maç sonunda Mensah'ın üzerine yürüyor soyunma odasında, 'Nasıl kaptırıp koşmazsın' diye. Bunu kötü bir örnek olarak anlatmıyorum, oyunu ve takımı sahiplenmesi adına verdiğim bir örnek bu. Nasıl koşmazsın, nasıl yükü başkasından almazsın diye üzerine yürüyor.