Mehmet Sepil: Benim için futbol bitmiştir

Süper Lig ekiplerinden Göztepe'nin sahibi Mehmet Sepil daha önce kulübü devredeceğini duyurmuştu. Mehmet Sepil, İzmir temsilcisinin gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Mayıs 2022 18:15
Mehmet Sepil: Benim için futbol bitmiştir

Göztepe'nin sahibi Mehmet Sepil, sarı-kırmızılı kulübün gündemine dair bir basın toplantısı düzenledi. Mehmet Sepil, devir işlemlerine dair çarpıcı ifadeler kullandı. İşte Mehmet Sepil'in açıklamaları:

"Avrupa ve ABD'den fonların bir çoğuyla görüştüm. En ilerlemiş olanı Danimarkalı Rasmus Ankersen oldu. Alt yapımızı dahi görmek istediler. Ama sonuç alamadık. Bunun en önemli sebebi ligden düşmemiz oldu. Ama esas sebep Türk futbolunun düşen gelirleridir."

'Netice alamadık'

"Yayın gelirleri artmazsa bundan sonra başta Süper Lig kulüpleri olmak üzere takımlar için hayat daha zor olacak. Takımı ateşlemek için her şeyi yaptık. Ligde kalmak için çok yüksek prim açıkladık. Ama netice alamadık."

Abramovich iddiaları

"Abramovich'in Türkiye'de bulunma sebebi Göztepe değil, Rusya-Ukrayna görüşmelerinde ara bulucu görevi olmasıydı. Diğerleri yalan haberdi. "Fan token'dan para kazandık" iddiaları da yalan, diğer kulüplerin kazandığından fazlasını kazanmadık."

'Gelenler parası olmayanlar'

"Göztepeli doğdum, Göztepeli kalacağım. Geçmişin tüm sorumluluğunu alır, kulübü borçsuz devrederim. Benim birinci önceliğim Göztepe'ye gelecek yatırım ve iyi yönetimdir. Bir gün böyle birini bulursam devrederim. Şu ana kadar gelenler parası olmayanlar."

'Benim için futbol bitmiştir'

"Adana maçından sonra mevcut şartlarda en iyisine devir işlemini gerçekleştireceğimize inanıyorum. Kötümser değilim. Aksini düşünmüyorum, çünkü futbolun içinde kalmak istemiyorum. Sadece amatör branşlarla ilgilenmek istiyorum. Benim için futbol bitmiştir. Ben her şeyi doğru yaptım demiyorum ama taraftarımızın da kendileriyle yüzleşmesi gerekiyor. Onların baskısıyla gönderdiğimiz hocalar ve oyuncular gittikleri yerde başarılı oldular. Okan Buruk, İlhan Palut, Cikalleshi, Tayfur Bingöl..."