Mehmet Demirkol'dan Galler maçı yorumu: Beceriksizliğine minnettar olmalı
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 17.06.2021 10:09

Mehmet Demirkol'dan Galler maçı yorumu: Beceriksizliğine minnettar olmalı

EURO 2020'de ikinci maçında Galler ile karşılaşan A Milli Futbol Takımı, Bakü'de oynanan maçı 2-0 kaybetti. Karşılaşmayı yorumlayan Mehmet Demirkol, 'Akıl ve plan gidince duygulara esir oluyorsunuz' dedi.

EURO 2020'ye 3-0'lık İtalya yenilgisiyle başlayan Türkiye ikinci maçta bu kez Galler'e 2-0 yenildi. Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fanatik Gazetesi'ndeki köşesinde milli takımın plansızlığına vurgu yaptı.

Demirkol, "Bizim Çocukları buraya getiren, aklı duyguların önünde tutup plana uygun hareket etmesiydi. Bunun dışına çıktık. İlk maçta salt tedbir alınca ağır baskı yedik altından kalkamadık ve bir tokat yedik. Dün bunun ağır uyuşturan ve güven sıfırlayan etkisininden kurtulamadık. Zeki’nin goldeki takipsizliği de yaptırdığı penaltı da asla yapmayacağı işler. Ama işte akıl ve plan gidince duygulara esir oluyorsunuz.

Çok ağır paslaşarak, çok hata yaparak, çok alan bırakarak oynadık bile diyemeyeceğim. Oynarmış gibi yaptık demek daha doğru. Sadece bizde değil, uluslararası analistlerin de tahminlerinde sürpriz adaylar arasında gösteriliyorduk. Ama asıl sürprizi şu ana kadarki en dağınık ve plansız performansı sergileyerek yaptık. Rakibin, beceriksizliğine minnettar olmalı" dedi.