Mehmet Demirkol'dan A Milli Takım yorumu: Teknik direktör felaketi

EURO 2020 A Grubu'nda oynadığı üç maçı da kaybeden ve sadece 1 gol atabilen A Milli Futbol Takımı, kamuoyunun büyük tepkisini çekti. Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Şenol Güneş'i eleştiren bir yazı kaleme aldı

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Haziran 2021 12:36
Mehmet Demirkol'dan A Milli Takım yorumu: Teknik direktör felaketi

EURO 2020'de A Milli Takımızın İsviçre'ye de mağlup olarak 3'te 0'la turnuvaya veda etmesinin ardından spor yazarlarının hedefinde Şenol Güneş var. Fanatik gazetesi yazarı Mehmet Demirkol da köşesinde Şenol Güneş'i eleştirdi.

Bu yaşananın baştan sona kadar teknik direktör felaketi olduğunu söyleyen Mehmet Demirkol, 

"Maçın 60. dakikası... Bir teknik analiz yapmak istiyorum. Ama aynı önceki iki maçta olduğu gibi değerlendirebilecek bir performans yok. Bu izlediğimiz 0 (sıfır) bile almaz.

Dolayısıyla durum buyken, Şenol Güneş’in bir görevi var: Neden göreve devam etmesi gerektiğini kamuoyuna anlatmalı, herkesi ikna etmeli. Tabii bu mümkün mü bilmiyorum. Yoksa bu sıfırın altındaki oyunun doğal sonucu istifadır. Bu açık. 3 maçtır orta sahada ceza sahasına kadar hiç zorlanmadan gelen rakiplere karşı hiçbir temel değişiklik yapmamanın sebebi anlatılmalı. İtalya maçının depresyonu nasıl oldu da 3 günde tamir edilemedi anlatılmalı.

Dünya klası savunmacılara rağmen Uğurcan’ın neden şampiyonanın kurtarış rekorunu kırdığını ve gruplar tarihinde neredeyse gol yeme rekoru kırdığımızı da. Kimse bizim seviyemiz bu, finale çıkarız filan dediniz abarttınız demesin. Çünkü sadece bizde değil uluslararası öngörü ve tahminlerde de ‘plase’ olarak görülüyorduk. Bu yaşadığımız baştan sona bir teknik direktör felaketidir. Bu durumda da yapılacak şey bellidir. Dünya Kupası için bu riski alacaksak, Şenol hocanın herkesi ikna etmesi şart" dedi.