Letonya galibiyeti sonrası Türkiye gruptan nasıl çıkar?

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu 7. karşılaşmasında Norveç ile 1-1 berabere kalan A Milli Futbol Takımı'mız, 8. maçında konuk olduğu Letonya'yı 2-1 yenmeyi başardı. Peki A Milli Takım G Grubu'ndan nasıl çıkar? İşte senaryolar...

Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Ekim 2021 00:27
Letonya galibiyeti sonrası Türkiye gruptan nasıl çıkar?

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu 8. maçında Letonya 2-1 mağlup eden A Milli Futbol Takımımız 1924'ten bu yana ilk defa Letonya'yı yenmeyi başardı.

Peki A Milli Takım G Grubu'ndan nasıl çıkar?

Letonya'yı deplasmanda son dakikada 2-1 mağlup eden A Milli Takım, kasım ayında Cebelitarık ve Karadağ ile karşılaşacak. Milliler bu 2 karşılaşmayı da kazanırsa puanını 21'i çıkartacak. Bu 2 galibiyet A Milli Takım'ın gruptan çıkması için yeterli olmayacak.

Rakip takımlar beklenecek

Hollanda, kalan 2 maçın birinden 3 puan alması halinde grubu Türkiye'nin üstünde tamamlamayı garantileyecek. Norveç ise Letonya'yı yenmesi durumunda son hafta Hollanda deplasmanına 20 puanı toplayarak gidecek. Norveç Hollanda karşısında galip gelen taraf olursa A Milli Takım Dünya Kupası'na havlu atacak. Diğer senaryoda ise Play-Off yolu açılacak. Puan eşitliğinde ise turu atlayacak takımı averajlar belirleyecek. Türkiye'nin Katar macerası kendi performansından çok rakiplerinin kaybedeceği puan ya da puanlara bağlı olacak.