Kulüpler Birliği isyan etti, TFF'de işler karıştı!

Kulüpler Birliği Vakfı, olağan genel kurulda çok önemli kararlar aldı. TFF'ye 4 maddelik mektup yollayan kulüpler, sorunların çözülmemesi halinde maçlara çıkmayacaklarını bildirdi. Sessizliğini koruyan TFF'de ise yönetimde çatlak sesler çıkmaya başladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Temmuz 2021 23:50
Kulüpler Birliği isyan etti, TFF'de işler karıştı!

ONUR DURMUŞ

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin Kulüpler Birliği Başkanlığı görev süresinin sona ermesinin ardından Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kulüpler Birliği'nin yeni başkanı seçildi.

ekran-resmi-2021-07-09-18-44-25.png

Kulüpler Birliği, Ahmet Ağaoğlu başkanlığında ilk defa toplandı ve toplantıda daha önce benzeri görülmemiş kararlar alındı. 

TFF'yi göreve davet eden 19 kulüp adına Kulüpler Birliği sert bir açıklama yaptı ve 4 maddeden oluşan isteklerinin yerine getirilmemesi durumunda maçlara çıkmayacaklarını açıkladı.

TFF'den acil toplanma kararı

Kulüpler Birliği'nden ilk kez bu kadar sert bir tepki gelmesinin TFF yetkililerinde endişe yarattığı ve en kısa zamanda yönetimin bir araya gelme kararı aldığı öğrenildi.

Halktv.com.tr'nin ulaştığı bilgiye göre Nihat Özdemir TFF yönetimindeki kilit isimlerle telefonda görüştü ve en kısa zamanda toplanma kararı aldı.

Kulüpler Birliği'nin 4 maddeden oluşan mektubunu değerlendirecek olan TFF'de şimdiden çatlak sesler yükselmeye başladı.

TFF içerisindeki bazı yöneticilerin yayıncı kuruluşun uygulamaları konusunda sert eleştirilerde bulunduğu gelen haberler arasında...

Şenol Güneş de TFF'yi ikiye böldü!

EURO 2020 macerasında yerli ve yabancı futbol otoriteleri turnuva başlamadan önce Türkiye'nin şansının yüksek olduğu kanaatindeydi. Bunda en önemli gerekçe ise takım kadrosunun etkili ve genç oyunculardan oluşmasıydı.

Ancak oynanan maçlar sonunda  kötü futbol ve gol atamadan alınan mağlubiyetler, kamuoyunda hayal kırıklığına neden oldu.

Turnuvaya veda edilirken futbol otoriteleri başarısızlığı Şenol Güneş'in doğaçlama oynanan yüzeysel taktiklerine bağladı. Şenol Güneş ise EURO 2020 hezeyanının ardından yaptığı ilk basın toplantısında genç oyuncuları işaret etti.

EURO 2020'deki başarısızlığın sebeplerini sıralayan Şenol Güneş'in oyuncularla ilgili sarfettiği cümleler spor camiasında tepkiyle karşılandı.Özellikle Taylan Antalyalı ve Dorukhan Toköz hakkındaki açıklamaları gündem yaratırken Şenol Güneş konusunda TFF'de fikir ayrılıkları yaşandı.

Galatasaray'dan tepki geldi!

Galatasaray A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş'in Taylan Antalyalı ile ilgili basın toplantısında yaptığı konuşmayla ilgili bir açıklama yaptı.Yapılan açıklamada,  "A Milli Takım Teknik Direktörü Sn. Şenol Güneş’in oyuncumuz Sn. Taylan Antalyalı ile ilgili yapmış olduğu talihsiz açıklamaları üzülerek izledik. Sporcu sağlığı Galatasaray’ın önceliklerindendir. Oyuncumuzun geçirdiği basit operasyon, öncesi, sonrası ve her safhası ile detaylıca planlanmış, başarı ile sonuçlanmıştır.Kaldı ki oyuncumuz bu süreci kısıtlı tatil süresinden fedakarlık ederek, Milli Takım’da oynayabilmek için hızlandırmış ve gerekli tüm tedaviler Avrupa Şampiyonası öncesinde, performansını olumsuz yönde etkilemeyecek şekilde tamamlanmıştır" denildi.

Futbolseverlerin 'Şenol Güneş istifa' kampanyası etkili oldu!

TFF yönetiminden bazı isimler Şenol Güneş'in takımdan ayrılması gerektiğini belirtirken Nihat Özdemir ise Güneş'in takımın başında kalması gerektiğini ifade etti.

Tecrübeli teknik adamın son basın toplantısında sarfettiği sözlerin ardından TFF yetkililerinin Şenol Güneş'in gönderilmesi konusunda ısrarcı olduğu öğrenildi.

TFF, önümüzdeki günlerde Kulüpler Birliği'nin istekleri ve Şenol Güneş konusunda toplantı gerçekleştirecek.